yağ aldırma uygulamaları
  • 1
  • 0

Yağ aldırma uygulamasının sizi ne kadar çok rahatlatacağını, ne kadar mutlu edeceğini tahmin edemezsiniz. Vücuttaki fazlalıkların yok olması, rahatsız edici bir görüntünün kaybolması eminim size büyük bir özgüven sağlayacak. Acaba ne giysem de fazlalıklarımı kapatsam diye düşünmeyeceksiniz. Acaba insanlar hakkımda ne düşünür? Kötü bir görünüm mü var? Hayır bunların hepsine son vermek sizin elinizde. Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Eğer vücudunuzdaki yağlar spor ile diyetle ortadan kalkacaksa estetiğe başvurmanıza gerek yok. Operasyondan önce diyet ile spor yaparak yağlardan kurtulmayı denerseniz daha faydalı olabilir. Spor, diyet gibi yöntemler sonuç vermediği zaman ameliyata başvurmalısınız. Yağ aldırma deyince akla ilk önce liposuction geliyor. Liposuction başarılı sonuçlar veren, avantajlı bir uygulama olduğu için uzun yıllar tercih edilir. Liposuction ‘un amacı nedir peki? Vücuttaki yağ dengesini ortalamak, vücudun şekillenmesini sağlamak, dengeyi korumak… Estetik ameliyattan sonra çok etkili sonuçlar ortaya çıkabilir. Farklı bölgelerdeki yağların yok edilmesinin yanı sıra  erkeklerde meme küçültme işlemi de uygulanır. Diyeceğimiz şöyle ki liposuction her türlü yağların parçalanmasını sağlar ve çok yararlı bir operasyondur. Sonucunda istediğiniz bölgede zayıflama meydana gelecek, bölgesel anlamda incelmeler gözlenecek, ciddi anlamda kilo kaybı görülecektir. Operasyon sadece zayıflamak, yüksek oranda kilo vermek amaçlı yapılmaz. Özellikle vücudun şekillenmesi, güzel, çekici  bir görüntü elde etmesi de amaçlanır.

Yağ Aldırma Operasyonları

Liposuction açılan kesiler ile yağların parçalanması dışarıya atılması şeklinde gözlemlenir. Son zamanlarda yaptığımız gözlemlere göre lazer liposuction ve vaser  liposuction çok tercih edilmeye başladı.

Lazer Liposuction: Elbette kafanızdaki soru şu olacaktır. Liposuction ile lazer liposuction ya da vaser liposuction arasındaki fark nedir. Uygulamanın klasik yöntemden farkı lazer ışınlarının uygulanmasıdır. Lazer ışınlarıyla eritilen yağlar dışarıya daha kolay atılır. Yağlar parçalanarak değil, sıvılaştırılarak dışarı atıldığından operasyon sonrasında vücudunuz pürüzsüz olacaktır. Pürüzsüz, güzel bir cilt elbette kulağa hoş geliyor. Klasik yöntemle estetik yapıldığında vücuttaki morluk ile şişlikler daha fazladır. Lazerin avantajlarından bir tanesi şudur: Cerrahi işlemden sonra daha az morlukla daha az şişlikle karşılaşırsınız.

Vaser Liposuction: Vaser liposuctionda da farklı yöntem uygulanır. Lazer liposuction da yağlar eritilip sıvılaştırılıyordu. Vaser de ise ultrasonografik ses dalgaları yağ dokularını parçalıyor. Yağlar önce sıvı hale getirilir. Daha sonra emilimi gerçekleştirilir. Bu yöntemde size aynı yararı sağlar. Cildiniz pürüzsüz yapıda olur. Vazer uygulamasında yağ transferi durumu vardır. Yağ dokularına zarar verilmediği için dokuları alıp farklı bölgelerde kullanabiliriz. Gayet avantajlı, yararlı bir durum söz konusu. Yağları farklı bölgelerde kullanarak bedeninizde düzeltmeler uygulanabilir. Böylece çok güzel bir vücuda sahip olursunuz. Bu operasyonu tercih ederseniz pişman olmayacaksınız. Çünkü çok az riskin bulunduğu, ameliyat sonrasında morluk ve şişliğin az olacağı bir işlem.

Lazer Lipoliz: Son zamanların en dikkat çeken uygulamalarından biri de lazer lipolizdir. Diod lazer ışığı kullanılarak yapılır. Yağ hücresi zarı patlatılarak yapılır. Tek seansta istediğiniz sonuca ulaşabileceğiniz etkili yöntem. Küçük alanlar için tercih edilen lazer lipoliz sonucunda, kanama meydana gelmez. Sağlıklı, genç, gergin görünmenizi sağlayacak cazip bir uygulama. Kısa süre sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Büyük sıkıntılarla karşılaşamayacaksınız. İş hayatınıza devam etmemiz için uzun zamana ihtiyacınız olmayacak. Genellikle tek seansta sıkıntınızı çözersiniz fakat bazı durumlarda iki  seansa ihtiyaç olabilir. Yağ dokusunun hacim fazlalığı, cilt gevşekliğinin fazlalığı gibi durumlarda iki seans durumuyla karşılaşabilirsiniz. İkinci seansta birincisi kadar acısız geçer. Lazer lipolizden sonra 5 gün boyunca korse kullanmalısınız. Gördüğünüz gibi yağ aldırmamanın birden fazla yolu var.

Yağ aldırma operasyonu fiyatları ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!