Thulium Lazer
  • Estetik
  • Yazan hayrullah korkmaz
  • 26 Mayıs 2019
  • 973
  • 0

Thulium lazer, leke tedavisinde tercih edilen lazer yöntemlerinden birisidir. Son teknolojilere göre uygulanan bu yöntem ile tek seansta yapılan işlemler lekelere %90’a kadar etki oluşturabiliyor. Alanında yeni olan bu cihaz ile yapılan leke tedavileri, oldukça hızlı sonuçlar vermektedir.

Thulium Lazer uygulaması, ilk seansta etkisini gösteren bir tedavi yöntemidir. Dermatologlar tarafından uygulanması gerekir. Aksi halde ciltte ciddi zararlara neden olabilmektedir. Bu yüzden leke tedavisi yaptırmadan önce, cihazın cilde uygun olup olmadığı konusunda bir ön görüşme yapılmalıdır. Kişinin cilt yapısı bu yöntem için uygun ise kaç seans yapılması gerektiğine karar verilir. Daha önce yapılmış olan işlemler hastaya gösterilir. Tedaviye karar verildikten sonra, işlem yapılacak bölgenin fotoğrafları çekilir. Bu durum, her seansta yapılarak, hastaya değişim evreleri daha net bir şekilde gösterilmektedir. Uygulama sonrasında hastanın önerilere uyması gerekir. Seansları aksatmaması da tedavi sürecini hızlandıracaktır. Thulium lazer işlemi, sonuçların çok hızlı bir şekilde alındığı ve hemen hemen herkese uygulanan bir tedavi yöntemidir. İlk seansta bile ciltte parlama ve olumlu değişiklikler gözle görülür şekilde gerçekleşmiş olur. Kişinin leke durumuna bağlı olarak seans sayısı ve seans aralıklarında değişiklikler olabilmektedir. Derin lekelere sahip olan kişiler için tahmin edilenden daha fazla seans uygulanabilmektedir. Hatta bazı cilt lekeleri için Thulium lazere ek olarak; ilaç, mezoterapi gibi işlemler uygulanarak daha iyi sonuçların alınması sağlanabilir.

Thulium Lazer Leke Tedavisi Fiyatları

Thulium Lazer, yeni bir teknoloji uygulama olduğu için cihazları pahalıdır. Bu durum işlem fiyatlarına da yansımaktadır. Fakat sonuçlar görüldüğü zaman, fiyat konusu kişiler tarafından pek fazla önem taşımamaktadır. Fiyat belirlemesi yapılırken, kişilerin leke durumuna göre seans sayısındaki değişiklikler göz önünde bulundurulmalıdır. Seans sayısındaki farklılıklar, fiyat konusunda da değişikliklere neden olmaktadır. Seans sayıları ise, işlem yapılan bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. İşlemlere başlamadan önce fiyat araştırması yapmakta fayda vardır. İşlemin yapılacağı kliniğin şartları ve uygulamayı yapacak olan kişinin uzmanlığı da fiyatları önemli derecede etkilemektedir. Bu yüzden işleme karar vermeden önce, klinik şartlarının detaylı bir şekilde öğrenilmesi, muayene olunması ve net bir fiyat bilgisi alınması gerekmektedir.

Thulium lazer genellikle; melazma tedavisi, çil lekeleri, anti aging uygulamalar, yaşlılık lekeleri, cilt ton rengi belirlenmesi, güneş lekesi tedavisi ve gözeneklerin azaltılması için kullanılmaktadır. Bu durumda da uygulanacak işlemlerde farklılıklar meydana gelir. Uygulama farklılıkları, fiyat değişikliğine de sebep olmaktadır. Thulium lazer sonrasında hastaların yorumlarına bakıldığında, lekelerin açıldığını ve ciltte bir yenilenme hissettiklerini söylerler. Bu uygulama cilde zarar vermez, diğer uygulamalara göre çok ince kanallar açarak hızlı iyileşme süreci sunar. Birçok sorunun giderilmesine olanak sağlayan bu uygulama ile aynı zamanda ciltte bulunan kırışıklar giderilerek, daha yeni ve parlak bir cilt elde edilmesini sağlar. Lekeler için kullanılmasının haricinde, cilde enerji vererek bireylerin daha genç ve dinamik görünmesine de olanak sağlar.

Thulium Lazer Ne İşe Yarar?

Thulium lazer; lekeler üzerinde etkili bir tedavidir. Leke tedavisinde kullanılan franksiyonel bir lazer çeşitsidir. Daha çok melazma tedavisinde kullanılan ve etkisi yüksek olan bir lazer sistemidir. Malezma; ciltte oluşan siyah ve kahverengi lekelerdir. Genellikle, çene, üst dudak, elmacıklar, alın olmak üzere yüz hatlarında ortaya çıkar. Yüzün her iki tarafında da simetrik şekilde ortaya çıkar. Uzun süre güneşe maruz kalan vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir. Malezmatik lekeler sadece güneşten değil, her türlü fiziksel travmadan, hava değişimlerinden, stres ve ruhsal durumlardan da kaynaklanabilir. Malezma rahatsızlığı olan ciltler yazın genellikle -güneşin etkisiyle- kararır, kışın ise cilt tonu biraz daha açılır. Malezma hastaları ciltlerine hayat boyu özen göstermelidir.

Thulium Lazer tedavisi ile bu lekelerin neredeyse tamamı silinebilir. Ancak lekelerin tekrar oluşmasına hazırlıklı olunmalıdır. Malezmatik lekeler tekrar ortaya çıksa bile tedavi öncesindeki leke oranının yarısını dahi geçmez. Bu lazer tedavisi melanositleri hedef aldığı için etkisi uzun sürer.  Kısaca ciltte leke oluşumu için önemli bir koruyucudur. Lazer tedavisi, mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından yasal olan kliniklerde uygulanmalıdır. Bu tedavi doğru bir şekilde yapıldığında cilt lekeleri yok edilebilmektedir. Ancak bu uygulama lekelerde koyulaşmaya da sebep olabilir. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlar, kızarıklık gibi yan etkileri de görülebilir. Az görülen yan etkileri ise yara oluşumu ya da enfeksiyon oluşumudur

Son olarak hem sağlıklı hem de güzel bir cilde sahip olmak isteyen bireyler Thulium lazer işlemine başvurabilirler. Bu sayede bireylerin daha genç ve kusursuz görünmelerine olanak sağlanır.

Thulium Lazer Sonrası Kabuklanma

Thulium lazer ile yapılan işlemler, ilk seanstan itibaren etkisini göstermektedir. Thulium lazerin, diğer lazer tedavilerine nazaran, cildi yenileme özelliği daha fazladır. Ama bu işlemin uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Thulium lazer sonrasında, iyileşme zorlu bir süreç değildir. Sadece bölgede kızarıklık ve kabuklanma görülür. Bu kabuklanmaların uygulama sonrasında kesinlikle koparılmaması gerekir. İyileşme sürecinde ilgili bölgeye kese gibi işlemler yapılmamalıdır. Kabuklanmalar, iyileşme sürecinde zamanla ufak bir nokta haline gelir. Vücut bu ufak kabuklanmaları kendiliğinden atarak daha yeni ve taze bir görünüme sahip olur. Thulium lazer sonrasında, işlem yapılan bölgeyi güneşten korumak gerekmektedir. İşlemden sonra bölgede yanma hissi olabilir ve bu durum normaldir. Thulium lazer işleminden sonra oluşan kızarıklar için ise kapatıcı kremler kullanılabilir. Doktorun tavsiyelerine uyulması, iyileşme ve başarılı sonuçlar alınabilmesi için oldukça önemlidir.

Uygulama yapılmadan önce kişilerin alerjik reaksiyonlarının olup olmadığına bakılması gerekmektedir.  Uygulama anestezik bir kremle yapıldığından dolayı herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Tedavi sonrasında kontrollerin aksatılmaması gerekir. Gelişen teknolojiler doğrultusunda uygulanan bu işlem, oldukça kalıcı bir yöntemdir.

Thulium Lazer Sonrası Bakım

Thulium lazer işleminden sonraki süreç oldukça önemli bir evredir.  İşlemden sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu bölgeyi güneşten korumaktır. İşlem sonrasında güneşten korunmak önemli olduğu için işlemin sonbahar, kış mevsimlerinde yapılması daha uygun olacaktır. İşlemden sonra doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde, başarılı sonuçlar alınacaktır. Uygulamadan sonra kabukları soymamak ve bölgeye elle temasta bulunmamak önemlidir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Thulium lazer aynı zamanda cilt yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Uygulanması kolay olan bu yöntem; lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem sonrasında meydana gelebilecek olan hafif yanma hissi, bireylerin günlük yaşantısına engel olabilecek düzeyde değildir. Kişiler işlemden sonra kolaylıkla günlük hayatlarına dönebilirler.

Thulium lazer işlemi sonrasında hemen duş alınmaması gerekmektedir. Uygulama sonrasında bölgeye bir süre su değdirilmemesi gerekir. İşlem sonrasında makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur. Uygulama sonrasında belirli bir süre sigara kullanılmaması gerekir. Sigara kullanmak kan akışını ve kan değerlerini olumsuz yönde etkilemektedir ve bu durum kolajen dokuların gelişmesini yavaşlatır. Bu yüzden tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir. İyileşme ve tedavi süreci boyunca sigaraya ara vermek, hasta için daha konforlu bir süreç oluşturulması açısından önemlidir. Thulium lazer uygulaması; ciltteki pigmentleri azaltma, lekelerin rengini açma, kırışıklıkları giderme, boyun veya gıdı bölgesini gençleştirme, cilt beyazlatma ve parlatma, leke rengini açma gibi işlemlerin daha konforlu bir şekilde  yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!