Septoplasti Ameliyatı Fiyatları
  • 253
  • 0

Septoplasti ameliyatı fiyatları için net bir miktar söylemek doğru olmaz. Bu operasyonlar kişiye özel olarak planlanan işlemlerdir. Septum düzeyi ameliyatın zorluğunu belirleyen kriterlerdendir. Bu ameliyat için her septum farklı özellikler gösterebilir. Septoplasti ameliyatı fiyatları da bu doğrultuda farklılıklar gösterir. En doğru fiyat bilgi doktor tarafından muayene edildikten sonra ortaya çıkacaktır.

Septoplasti Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Ameliyat sırasında anestezi ile beraber septumun bir yüzeyine kesi uygulanır. Açılan kesi ile septumun tıkanıklığa neden olan yeri düzeltilmeye çalışılır. Bu tıkanıklık farklı şekillerde giderilebilir. Bazı hastalarda tıkanıklık yapan bölge tamamen alınırken bazı hastalarda ise düzeltme ve yeniden şekillendirme yapılabilir. Bu ameliyat ile burun dış görüntüsünün değişime uğramayacağı unutulmamalıdır.

Bu ameliyat ile kişinin burun ve göz çevresinde şişlik ve morluklar oluşmaz. Burun ucu ve üst dudakta hassasiyet olabilir bunun dışında ağrı hissedilmez.

Septoplasti ameliyatında amaç; burun içerisindeki kıkırdakların düzgün olmasını sağlamak ve hava geçişini engelleyen problemlerin ortadan kaldırılarak nefes alma işleminin daha rahat yapılabilmesini sağlamaktır.

Burun Tıkanıklığı Nedeni Septum Olabilir

Septumdaki şekil bozukluğu aslında burun tıkanıklığının en yaygın nedenidir. Septum normal şekli ince ve düz bir yapıdır. Fakat çeşitli sebeplerde septumda eğrilme ve şekil bozukluğu oluşabilir. Bu da kişinin nefes almasını zorlaştırır. Septum şeklinin nefes alma problemlerini doğuracak şekilde bozulması durumunda septoplasti ameliyatı yapılmalıdır.

Septoplasti Ameliyatı Sonrası

* Ameliyattan 3 saat sonra gıda alımına başlanabilir. Ancak bu gıdalar ılık ve sulu olmalıdır. Ameliyattan 1 gün sonra normal yeme alışkanlıklarına dönülebilir.

* Ameliyat sonrasında az da olsa ağrılar oluşabilir. Bu ağrılar doktorun tavsiyesi doğrultusunda ağrı kesici kullanımı ile azaltılır.

* Burna yerleştirilen tamponlar eski tampon sistemine göre daha sağlıklıdır. Çıkarılırken kanama ve ağrı gibi durumlarla karşılaşılmaz. Ameliyat sonrasında burunda kabuklanmalar nedeni ile tıkanıklık oluşabilir. Doktorun önerdiği okyanus suları kullanılarak bu tıkanıklık ve kabuklanmalar giderilir.

* Burun iyileşme sürecinde darbelere karşı korunmalıdır.

* Sümkürme kesinlikle yapılmamalı, yapıldığı zaman burunda ciddi kanamalara sebep olabilir. Temizleme işlemi için gerekli solüsyonlar ya da deniz suyu etkili spreyler kullanılmalı

Septoplasti ameliyatı alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından yapıldığında yaşam kalitesi artar. Kişinin nefes alamama durumundan kaynaklı yaşadığı; yorgunluk, kulak tıkanıklığı, uyku gibi problemleri de bu ameliyat ile ortadan kalkacaktır.

Septoplasti ve Rinoplasti birbiriyle karıştırılmaması gereken iki ayrı cerrahi operasyondur. Septoplasti, septum bozukluklarının giderilmesi için yapılan sağlık amaçlı ciddi bir operasyondur. Rinoplasti ise burun bölgesine kalıcı şekil vermek için uygulanan bir işlemdir. Yani Septoplasti sağlık için yapılan bir operasyon iken Rinoplasti estetik görünüm için yapılan bir operasyondur.

İlginizi çekebilir: Septoplasti nedir ?

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!