Piezo Burun Estetiği Nedir ?
  • 1
  • 0

Piezo burun estetiği ultrasonik ses dalgalarının titreşimi ile çalışan cerrahi bir tekniktir. Burundaki kemiklerin kırılmasına gerek kalmadan, yumuşak dokuya, kıkırdaklara, damar ve deriye zarar vermeden burun kemiğini şekillendirme amaçlı kullanılan bir işlemdir. Dünya genelinde beyin, ortopedi, çene ve el cerrahisinde yaygın olarak kullanılır. Cihaz, doku seçme özelliği sayesinde sadece düzeltilecek bölge üzerinde çalışılmasını sağlar. Bu teknikle burundaki estetik görüntünün yanı sıra burun tıkanıklığına sebep olan kemik eğriliği düzeltilebilir.

Piezo Burun Estetiği ile Hangi Sorunlara Müdahale Edilir?

Piezo burun estetiği yöntemi ile nefes alma problemi ile karşı karşıya olan hastalara, buruna alınan darbeler sonucunda oluşan eğriliklere müdahale edilebilir. Ayrıca kemerli görünümün düzeltilmesinde, geniş burun görünümü tedavisinde de kullanılır.

Piezo Burun Ameliyatında Yöntem

Piezo burun ameliyatlarında açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem uygulanır. Açık burun ameliyatında görüş alanı daha iyi olacağından Piezo tekniği daha başarılı sonuçlar vermektedir. Açık burun ameliyatı yaklaşık 4 saat sürer.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

* Burun ameliyatlarında kemik kesme amaçlı kullanılan, çekiç, törpü ve keski ile yapılan klasik yöntemlerde istenilen düzgünlüğü ve açıyı vermek oldukça zordur. Piezo cerrahisi ile yapılan ameliyatlarda kemiğe daha düzgün ve daha rahat şekil verilebildiğinden istenen estetik görünüme başarılı bir şekilde ulaşılır. Daha önce burun ameliyatı olan ancak revizyona ihtiyacı olan hastalarda rahatlıkla ve güvenilir şekilde kullanılabilir.

* Sadece kemiğe müdahale edilir ve yumuşak dokuya, damar ve deriye dokunmadığı için kanama çok daha az görülür.

* Daha ince ve hassas bir çalışma sağlandığından sonuç daha başarılı olur.

* İşlem süresi daha kısadır.

* Yumuşak dokuya baskı uygulanmadığı için ameliyat sonrasında şişlik ve morluk daha az olur. Bu sayede hastalar sosyal hayatlarına daha çabuk dönüş sağlarlar.

Piezo Burun Ameliyatı Sonrası

Her ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

* Hassas bir operasyon gerçekleştiği için burun darbelere karşı korunmalıdır.

* Hastanede yatış süresi 1 gecedir.

* Ameliyat sonrasında buruna yerleştirilen tamponlar silikon yaprak biçimindedir. Bu tür tamponlar oluklu yapıda oldukları için nefes alıp vermede herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ameliyat sonrası kullanılan tamponlar 5-6 gün içerisinde çıkarılır.

* 1-2 ay süre ile gözlük kullanılmamalıdır.

* Denize atlamaktan ve derin dalışlardan kaçınmak gerekir.

* Direkt güneş almamaya özen gösterilmeli, mutlaka güneş koruyucu ürünler ve şapka kullanılmalıdı

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!