• 251
  • 0

Kol germe ameliyatında net bir fiyat verilmemektedir. Fiyatlar çeşitli değişkenlere bağlıdır. Bunlar; koldaki sarkma oranı, kolun durumu ve yağ dokusu gibi değişkenlerdir. Bunların yanı sıra yapılacak tedavi yöntemi de fiyatı belirleyen faktörlerden biridir. Kolun durumuna, hastanın sağlık durumuna göre tedavilerde farklı teknikler uygulanabilir. Ameliyat planlaması da fiyat konusunda önemlidir. Kol germe ameliyatı sırasında liposuction işlemi de uygulanabilir. Eğer liposuction işlemi uygulanacak ise bu da kol germe ameliyatının fiyatını etkiler.

Kol Germe Ameliyatı

Fazla kilo alıp-verme veya çeşitli sağlık sorunlarından dolayı özellikle kolun alt bölgesinde sarkmalar oluşmaktadır. Kolun sarkmış bölgelerine kol germe ameliyatları uygulanır. Eğer hasta isterse veya gerekli görülürse bu cerrahi operasyonla birlikte liposuction işlemi de uygulanabilir. Böylece daha net sonuç alınmış olacaktır. Kol germe ameliyatı tıp da “Brachioplasti” olarak bilinir. Özel bir durum olmadığı sürece genel anestezi ile ameliyat gerçekleştirilir. Kol bölgesinde sarkmanın yaşandığı deri ve içinde birikmiş olan yağ dokusu çıkarılır. Ameliyat sonrası kolda kesi izi kalmaması için ameliyat sırasında izleri kol içinde saklanmaya özen gösterilir. Genelde izler kolun iç kısmında paralel bir konumda olur. Kolda sarkma oranına ve yağ dokusuna göre ameliyat süresi 2 ile 3 saat arası değişmektedir. Genellikle kol germe ameliyatından sonra hastaya hastanede yatış yaptırılmaz. Fakat çok yoğun sarkma durumu varsa ve uzun süreli bir ameliyat olmuş ise 1 gün hastanede istirahat ettirilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol germe ameliyatı öncesinde doktor muayenesi çok önemlidir. Detaylı bir inceleme ve bunun değerlendirilmesi yapılmalıdır. Yapılan bu değerlendirmeler ve incelemeler sonucunda yapılacak tedavi belirlenir. Bunun yanında hastayla birlikte başka bölgelerde de operasyon yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lokal anestezi ile ameliyat yapılmışsa ameliyat günü hasta taburcu edilebilir. Ancak genel anestezi kullanılmışsa genelde 1 gün istirahat ettirilir.
  • Kol germe ameliyatından sonra yaklaşık 2 gün duş alınmamalıdır. Hatta hiçbir şekilde su değmemelidir.
  • Ameliyat sonrası elastik bandaj kullanılmalıdır.
  • Hasta ameliyat sonrası otururken veya yatarken yastık kullanarak kollar yukarıda tutmalıdır.
  • Kol germe ameliyatı sonrasında yaklaşık 5-6 hafta arası spor yapılmamalıdır.

Kol Germe Ameliyatında İzler

Kol germe ameliyatında fazla deri ve yağ dokusu alımı yapıldığı için iz kalması normal karşılanır. Bu konuda ameliyatı yapacak olan doktorun bilgili ve tecrübeli olması bu izlerin görünmesi zor olan noktalarda kalmasını sağlar. Genelde başarılı bir operasyon yapan doktor izleri kolun iç kısmına ya da koltuk altına yakın yerlerde saklar. Bu kısımlar genelde dış gözle zor görünen yerlerdir. Tabi bunlar sarkmanın oranına göre değişiklik gösterebilir. Sarkma oranı az ise izler sadece koltuk altı bölgesine saklanır. Bu izler daha sonra solar ve geçer. Genelde bu izler 1 ay gibi bir sürede solgunlaşmaya başlar. 1 yıl sonra ise neredeyse görünmeyecek dereceye gelir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!