• 344
  • 0

Her operasyon sonrasında, iyileşme süreci hastanın metabolizmasına, yaşına, hücre yenilenme hızına göre değişiklik gösterir. Hastanın sigara kullanıp kullanmaması bile iyileşme sürecini etkiler. Ancak kol germe ameliyatı sonrasında yaşanan ve dikkat edilmesi gereken standart bazı durumlar, uyulması gereken öneriler vardır.

  • Kol germe ameliyatı sonrasında 1 gece hastane yatışı gerekir.
  • Ameliyat sonrasında kolların sarkık durmamasına dikkat edilmelidir.
  • Ameliyat sonrası birkaç gün bandaj, sonrasında da yaklaşık 1 ay kol korsesi kullanılmalıdır.
  • Dikişler estetik dikiştir, kendisi erir. Dikiş aldırmaya gerek yoktur.
  • Ameliyat sonrası birkaç gün ağrı, ödem, kızarıklık görülmesi normaldir. Ağrı kesicilerle, ağrı kontrol edilebilir.
  • Ameliyat sonrası birkaç ay, kesi ve dikiş yerleri kırmızı ve kabarık görünür. Sonrasında yavaş yavaş ten rengine doğru iyileşme gözlenir.
  • Ameliyattan sonraki ilk 1 ay spor yapılmamalıdır. Yürüyüş gibi hafif sporlara 1 ay sonunda başlanabilir. Kol aktivitesi gerektiren tenis, yüzme, boks gibi ağır sporlar için ise en az 2 ay beklenmeli ve bu tip sporlara başlamadan önce hekime danışılmalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Nedir?

Kol germe ameliyatı, ani kilo alıp verme, yaş ya da genetik yapı sebebiyle, kol iç ve üst kısımlarında meydana gelen deri ve doku sarkmalarının alınması, kola yeniden şekil verilmesi işlemidir. Genel anestezi altında yapılan bir cerrahi operasyondur.

Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kol germe ameliyatı 18 yaş üstünde, kollarının görünümünden şikayetçi olan kadın-erkek herkese uygulanabilir. Ancak kalp-damar, şeker hastalığı olan hastalar öncelikle ameliyata engel bir durum olup olmadığını tespit etmek için hekim kontrolünden geçmeli ve onay almalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol sarkmalarında, sadece fazla deri ve doku alınır. Sarkık olan kısma kavisli bir kesi açılarak operasyon başlar. Çıkarılacak derinin boyutlarına göre kolda görülecek değişim, kesi büyüklüğü ve dikiş sayısı farklılık gösterecektir. Hastanın kollarında aşırı yağlanma varsa, yalnızca deriyi toparlamak yeterli gelmeyecektir. Öncelikle bölgesel yağları özel enjektörlerle vakumlamak gerekir. Yani liposuction ve kol germe işlemi aynı ameliyatta yapılabilir. Ameliyat süresi ortalama 2-3 saattir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Kol germe ameliyatı öncesinde hastanın beklentisini hekime açıkça ifade etmesi gerekir. Operasyon planı oluşturulurken hastanın talepleri büyük önem taşır. Sonrasında alanında uzman hekim ameliyatta kullanacağı tekniği planlayabilir. Bazı durumlarda kol germe öncesinde liposuction yapılması gerekir. Hatta bölgesel yağlanma çok yoğunsa, öncelikle yağları parçalamak için özel işlemler yapılması gerekir. Operasyonun bu şekilde detaylandırılması elbette fiyatı etkileyecektir. Bunun dışında hastanenin donanımı, hekimin benzer operasyonlarda daha önce gösterdiği başarılar, tecrübesi ve tanınırlığı da kol germe ameliyatı fiyatları konusunda değişikliğe sebep olan etkenlerdendir.

 

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!