• 870
  • 0

Kulak kepçesi ile kafa arasındaki mesafenin fazla olması durumlarına kepçe kulak denilir. Tıbbi açıdan bir sağlık sorunu yaratmasa da özellikle çocuklarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Kepçe kulak estetiğinde, kulak ile kafa arasındaki mesafe olması gereken duruma getirilerek kulaklara yeniden şekil verilir. 5-6 yaşlarında kulak gelişimini tamamlar. Özellikle ilkokul çağların çocukların birbirleri ile fiziksel durumları alay konusu edilebildiği için bu dönemde operasyonların yapılması daha uygun olacaktır. Daha ileri yaşlarda da bu ameliyatın yapılmasında bir sorun oluşmaz.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetiği, kulak arkasından açılan bir kesi yardımı ile gerçekleştirilir. Kulaktaki kıkırdak şekillendirilerek kulak ve kafa arasındaki mesafe düzeltilir. Kulak arkasındaki kesi kapatılarak operasyon tamamlanır. İşlem sonrasında 5 gün boyunca hafif baskılı pansuman uygulanması gerekir. Çocuklar için genel anestezi tercih edilirken daha erişkin kişilerde lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilir.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Operasyon sonrasında birkaç hafta boyunca kulak üzerine yatılmamalıdır. Ameliyat sonrasında bölgede gerginlik ve baskı oluşabilir. Bu durum üçüncü günden itibaren azalmaya başlar. Pansumanın açılmasından sonra banyo yapılabilir ve bölgeye doktorun önerdiği kremler sürülebilir. Ameliyattan sonra kulakların kıvrılmasını önlemek ve iyileşme sürecini desteklemek amacı ile bandaj takılmalıdır. Doktorun belirttiği süre boyunca da çıkarılmamalıdır.

Ameliyattan sonraki ilk haftalar oldukça önemlidir. Bu süreçte kulağı darbelere karşı korumak gerekir. Ayrıca güneşlenme, sauna ve solaryum gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Ameliyatlı bölgede kabarma ve kızarıklık oluşması normaldir.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Kepçe kulak estetiğinde önemli olan, hastanın istek ve beklentilerini açık bir şekilde doktor ile paylaşmasıdır. Doktorun da hasta ile oluşabilecek tüm konuları paylaşması gerekir. Bu noktada ameliyat sonrasında memnuniyetsizliğin önüne geçilmiş olur.

Ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübesi, işlem sırasında başka bir operasyonun uygulanması, hastanede kalış süresi, hastanenin teknik donanımı gibi konular kepçe kulak estetiği fiyatlarında değişime neden olur. En sağlıklı ve doğru fiyat bilgisi, detaylı bir muayene ve planlama sonunda ortaya çıkacaktır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!