• Estetik
  • Yazan hayrullah korkmaz
  • 11 Mayıs 2019
  • 1
  • 0

Kaş kaldırma teknikleri sayesinde, sarkma ve yaşlılık semptomlarından kurtulabilirsiniz. Kaş kaldırma yöntemleri; kaş kaldırma ameliyatı, kaş kaldırma egzersizleri, yüz yoga, kaş kaldırmada botoks uygulaması, kaş tasarımı gibi estetik kaş kaldırma teknikleridir. Yüzde kaşların tasarımı, yüz hatlarını şekillendirmede çok başarılıdır, ancak sarkan kaşlara da ekstra müdahale etmek gerekir. Kaş tasarımı, kaş kusurlarını doldurmak, kaşları düzeltmek ve kaşları genişletmek için kullanılabilir. Aynada yüzünüze baktığınızda, kaşlarınız düşük ise ağlayan bir ifade taşırsınız ve bu sizi rahatsız edebilir. Kaşların sizi rahatsız ettiği durumlarda kaş kaldırma ameliyatı, bu görüntüleri herhangi bir zamanda ortadan kaldırabilir. Ameliyattan hoşlanmadığınız zaman endoskopik kaş yöntemi ile düzeltme işlemlerini uygulayabilirsiniz ve daha güzel görünmek için botoks yaptırabilirsiniz. Botoks enjeksiyonu, cildin yapısına bağlı olarak 4-5 ay sürebilir. Etkisi kaybolduğunda botoksun tekrar uygulanması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Endoskopik Kaş Kaldırma Yöntemi

Endoskopik yöntemde, kaş her zaman germe yöntemiyle gerilir. Kaş şeklini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Plastik cerrahlar genellikle kaş germe konusunda endoskopik ameliyatı tercih eder. Bu işlem çok basit bir şekilde gerçekleştirileceği için, çalışma süresi iki saati geçmeyecektir. Bu yöntemle kanama olmaz ve hasta kendini daha rahat hisseder. Bazı özel durumlarda, dikişler kaş taşımamasına rağmen, dikişleri tekrarlayarak kaşın istenen şekli almasını sağlayabilirsiniz. Bu ameliyatlarda enjeksiyonlar çok nadir görülür ve doktorunuz derhal size antibiyotik tedavisi uygulayacaktır. Kaşlarınızda hafif bir sinir kaybı olabilir, ancak bu zamanla düzelir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Hazırlık Ve Operasyon Süreci

Kaş kaldırma işlemleri için plastik ameliyatlarda fiyatlar değişebilir. Tıp doktorları tarafından yapılan bu uygulama için, tercih ettiğiniz doktor tanınıyor olsa bile, fiyatlar arasında farklılıklar olacaktır. Yüzünüzü ve kullanılan malzemeyi değiştirmek her zaman fiyatları etkileyecektir. Özel doktorunuzla bu ameliyat hakkında konuşabilir ve önemli olan soruları sorabilirsiniz. Doktor ve hasta arasındaki ilişkinin her zaman çok önemli olduğunu ve doktorunuzu ona göre seçebileceğinizi söylemeliyiz. Kaş kaldırma işlemlerinde büyük bir risk yoktur. Ancak, doktor cerrahi bir ortamda yapılacak olan bu uygulama için size gerekli bilgileri sağlayacaktır. Sigara içiyorsanız hemen bırakmanız önerilir.

Kan sulandırıcıları ve vitamin hapları alıyorsanız, bir süre bırakmalısınız. Kaş kaldırma işleminde kanama olmaz, ancak yine de önlem alınmalıdır. Bu uygulama için lokal anestezi altında bir gün hastanede olmanız ve kan testleri ve anestezi kontrolü yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Sağlığınız her zaman önce gelir. Doktorunuz size her zaman ne yapacağınızı söyler ve olası komplikasyonlar hakkında ön bilgi verir. Kaşları kaldırmak için işlemden sonra kalacak izleri görmek mümkün değildir. Bir kafa derisi kesisi sayesinde, kaşlar bu kesiğe çekilir ve siz izleri de görmezsiniz. Kıvrımlı kaşlar yüzünüzde güzel görünecektir. Ameliyattan sonra morluklar olabilir. Kafanızdaki çürükler için bir havluya veya gazlı bez içine koyduğunuz buz parçacıklarından faydalanılabilir ve morlukların daha hızlı kaybolmasını sağlayabilirsiniz. İki ya da üç ay sonra, yüzünüzün yeni şeklini görebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrası

Kaş kaldırma veya kaş asma olarak bilinen operasyonlar genel veya lokal anestezi altında yapılır, yaklaşık bir saat sürer ve ameliyattan sonra bir veya iki gün dinlenmek için yeterli olabilir. Ameliyattan

sonra ameliyat yapılan bölgede şişlik ve morarma olabilir. Ancak bu morarmalar kısa sürede iyileşir. Ameliyatın acı verici olduğunu söyleyemeyiz. Ameliyattan sonra birkaç gün yatmanız faydalı olacaktır. Ameliyat alanına buz koymak da faydalıdır. Genelde bu işlemler ile ilgili doğru bilinen yanlışlar vardır. Operasyonda metal bir vidayla kaşların tutturulduğu söylenmektedir. Ama bu doğru değildir. Aslında, metal dikişler kafa derisine uygulanır ve ameliyattan yedi gün sonra çıkarılır. Operasyonun sonucu ile ilgili ilk günlerde bile, gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz. Ancak, operasyonun asıl etkisi üç ay içinde görülebilir. Düşük kaşlar yorgunluk ve halsizliğe neden olur

Ayrıca, alındaki yatay kırışıklıklar sizi olduğundan daha yaşlı yapabilir. Eğer öyleyse, ameliyat gerekebilir. Kaş kaldırma estetiği ile kaşlarınız gerilir. Hastanın isteğine bağlı olarak, bu prosedürle birlikte bir yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Benzer şekilde, üst göz kapaklarının sarkması, göz altı torbaları, kaş kaldırma estetiği ile birleştirilebilir. Hastanın isteklerine bağlı olarak, kaşların estetiği lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra hastanede birkaç saat geçirmek yeterlidir. Bazı durumlarda gece kalmak gerekebilir. Ameliyattan sonraki ilk gece, başınızı yukarı kaldırmanız gerekir. Yüzünüzde iz kalmayacak, çünkü ameliyat sırasında estetik dikişler yapılacaktır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!