• Estetik
  • Yazan hayrullah korkmaz
  • 11 Mayıs 2019
  • 825
  • 0

İnsanın en güzel organlarından biri olarak kaşlar, göz yapısını tamamlayıcı ve benzersiz çalışma yapısı ile gözleri koruyucu bir anatomiye sahip alanlardır. Fakat yaş ile birlikte sarkan ve ağırlaşan kaşlar bireyler de yaşlı ve yorgun bir ifadenin yüze yayılmasına neden olurlar. Beyin yapısının en işlevsel uzantısı olarak gözleri koruyan kaşların şekillendirilmesi imaj ve estetik açıdan esteti merkezlerince büyük önemle gerçekleştirilmektedir.

Kaş Kaldırma Operasyonunu Kimler Tercih Etmektedir?

Bitkin ya da yorgun görünmeyi kime istemez. Özellikle ünlülerin ya da iletişim ile gerçekleştirilen iş gruplarına sahip çalışanların bu tür bir imajı ne personellerine ne de müşterilerine aktarmaları pek olumlu etki bırakmaz. Bu nedenle en çok kaş kaldırma operasyonu yaptıranlar yaşları ilerlemiş bireylerden oluşsa da yine bu önemli işlere sahip bireyler de kaş kaldırma operasyonlarından en çok yararlanan diğer gruplardandır. Hollywood dünyasına herkes çok özenir. Gerek saçları, dişleri gerekse kaş yapıları ile oldukça estetik yönden hoşluk uyandıran Hollywood yıldızlarının onları bu denli güzel ya da yakışıklı göstermelerinde ki etmen şüphesiz ki kaşlarında ki estetiktir. Hoş bir gülümseye sahip ünlünün ya da bireyin elbette ki kaşları yorgun görünürse bu tezatlık oluşturur. Bu nedenle dahi kaş kaldırma ameliyatı estetik merkezlerinin en vazgeçilmez ameliyat çeşitlerindendir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatlandırması

Estetik merkezlerinde gerçekleştirilen kaş kaldırma operasyonlarının fiyatları da estetik merkezinin kalitesine ya da uzmanın hekim kimliğine göre değişkenlik gösterir. Örneğin profesör bir estetik uzmanının gerçekleştirdiği kaş kaldırma operasyonu elbette ki diğer işlem yapan bireylere göre daha yüksek olabilme ihtimaline sahiptir. Estetik merkezleri tercih edilirken fiyat kriterinden çok işletmenin başarı yüzdesine bakılmalıdır. Daha önce memnun olan hastalardan da bilgi alınabilir. Bu nedenle fiyat kriteri çok önemli olsa da asıl önemli olan kaş yaparken göz çıkaracak işletmelere karşı dikkatli olmaktan geçmektedir. Kaş kaldırma operasyonlarında fiyatı etkileyen bir diğer etmen ise estetik merkezinin yer aldığı ile bağlıdır. İstanbul ya da Ankara gibi metropol şehirler de kaş kaldırma işlemi yaptıran bir bireyin Bayburt ya da daha küçük iller de işlem gerçekleştirmesi arasında ciddi fiyat farkları olabilir.

Göz kapağı ameliyatı da bazen kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte gerçekleştirilmesi gerekebilir. Bu durumlarda da operasyon fiyatı değişebilir. 2 işlemin bir ara da olduğu operasyonlar 1 ile 1,5 saat sürmektedir. Bu nedenle birlikte yürütülen operasyonlar da kullanılacak ürünlerin kalitesi de fiyatı etkileyen bir unsurdur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Fiyatını Etkileyen Etmenler

Kaş kaldırma estetiği fiyatları, çoğunlukla yüksek fiyatlar da gerçekleştirilmeyen operasyonlardandır. Kaş kaldırma estetiğinin fiyatlarını etkileyici bir diğer etmen ise estetiğin yapılacağı seçenektir. Cerrahi işlem ile ya da cerrahi işleme gerek duyulmadan yapılan kaş kaldırma operasyonları mevcuttur. Bu nedenle ameliyatlı yapılan kaş kaldırma operasyonlarının fiyatları kalıcılığı daha çok sağladıkları gerekçesi ile biraz daha yüksek ücretler de olabilmektedir. Aslına bu şekilde fiyat bilgisini almak için en doğru ve en sağlıklı karar uygun estetik merkezinin araştırılarak kendisinden bilgi alınmasını sağlamaktır. Bazen estetik merkezleri verdikleri fiyatın altında işlemlerle hastalarını tedavi ederken bazen de daha fazla ücret ile tedavi işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Zam ya da indirim olayları göz

önüne alınarak fiyat ve karar aşaması belirlenmelidir. Sezonlar ve mevsimler dâhil fiyatı etkiler. Örneğin yaz sezonunda fiyatlar da biraz daha artış görülebilir. Düğün, tatil gibi eğlence merasimlerinin yaz sezonunda artış göstermesi estetik merkezlerinde ki işlerin yoğunluğunu artırdığı için fiyatlar artabilirken kış sezonun da daha uygun fiyat kriterleri ile kaş kaldırma operasyonları gerçekleştirilir.

Kaş kaldırma tedavileri hususunda estetik merkezlerince fiyat belirlenirken farklı ödeme kriterleri de müşterilere kolaylık olması açısından gerçekleştirilebilir. Örneğin işlem sonucu ödeme yapılırken bireylere senet ya da kredi koşulları sağlanabilir. Ya da kredi kartı gibi seçeneklerden de yararlanılabilir. Bu nedenle en uygun fiyat bilgisini birebir görüşme ile almak çok daha sağlıklı olacaktır. Merdiven altı işletmelerin belirlediği fiyatlar neticesinde uygulanan estetik kaş kaldırma operasyonları sonucu hastalar olumsuz yönde etkilenebilmekte hatta ciddi hastalıklara sonuç olabilmektedir. Bu nedenle en uygun estetik merkezinin her birey için farklı olabileceği bilgisi akıllar da bulundurularak en uygun ve güvenilir fiyat kriterlerine göz atılmalıdır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!