hydrafacial nedir
  • Estetik
  • Yazan hayrullah korkmaz
  • 9 Ağustos 2019
  • 804
  • 0

Sürekli olarak artan Dünya nüfusuna karşı doğada müthiş bir kirlenme ortaya çıkmaktadır. Bu kirlilik genelde tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi, özelde de insan bedenini tehdit etmektedir. Sağlıklı bir doğada sağlıklı bir şekilde yaşanabileceği gibi maalesef ki, kirli bir ortamda da vücut çeşitli reaksiyonlar vererek bu sorun ile mücadele etmeye çalışmaktadır. Özellikle vücudumuzda en hassas alt yapı olarak nitelendirilen cilt dokusu, bu sorunlar karşısında belirgin deformasyonlara maruz kalmaktadır. Bu deformasyonlar kişiden kişiye değişen dozajlarda ve türlerde ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu sorunlar hangi dozda ve türde olursa olsun HydraFacial yöntemi ile oldukça güzel gelişmeler elde edilebilmektedir. Burada sorunun dozajı kesinlikle önemli değildir demek, doğru olmayacaktır. Çünkü, bu dozaj uygulamanın ne derece etkili olacağını belirlemektedir. Ancak önemli ölçüde iyileşmeler görüleceği araştırmalar sonucunda da ortaya konulmuştur.

HydraFacial Nedir?

HydraFacial uygulamaları, her türlü cilt tipine göre tedavi seçeneği sunmaktadır. Her tür cilt tipinin ihtiyacı farklıdır. Bu aşamada farklı tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. HydraFacial uygulaması ile çeşitli kapsamlar da tedavi yöntemleri ile hastalara yardımcı olunmaktadır. Non-invaziv şeklinde ablatif olmayan bir çeşit cilt yüzeyinin kaplanması olarak tanımlanan HydraFacial, cilt yüzeyinde bulunan hafif düzeyde sorunların tamamen ortadan kaldırılmasında tercih edildiği gibi biraz daha ileri düzeyde cilt sorunlarının ciddi oranda iyileştirilmesinde de etkili bir yöntemdir. Çok amaçlı bir şekilde çalışma prensibine sahip olan bu cihaz, hem uzmanlar tarafından hem de hastalar tarafından oldukça büyük talep görmektedir. İnsanların yaşam tarzına veya genetik özelliklerine bağlı olarak ciltlerinde görülen reaksiyonlar farklılık göstermektedir. Kimi insanda stres dönemlerinde oluşan akne ve sivilceli bir yapı bulunurken, kimi insanda da gerekli cilt temizliğinin yapılmaması sonucunda gözenekli cilt dokusu ortaya çıkabilmektedir. Bu tarz sorunlar da oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıktığı gibi ilerleyen yaş ile birlikte görülen ince kırışıklıklarda da ciddi iyileşmeler görülür. HydraFacial uygulaması tam olarak cildin üst katmanında ortaya çıkacak değişiklikleri hedeflemektedir. Zaten ortaya çıkan sorunlar da cildin üst katmanında kendini göstermekte ve buradaki hücrelerin aktivasyonunu kaybetmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyinde bulunan ölü deri hücreleri ortadan kaldırılarak cildin yenilenme hızını arttıracak özel karışımlar uygulanmaktadır. Bu uygulamalar sırasında Vortex Teknolojisi denilen, henüz etkinliği kısa bir süredir kanıtlanan ancak oldukça popüler olan bir teknolojiden faydalanılmaktadır.

Suyun basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, bu son derece yumuşak, cilt yenileyici bir işlem haline gelir.

HydraFacial Fiyatları

Az önce de belirttiğimiz gibi HydraFacial uygulaması birçok sorunla mücadele kapsamında tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Oldukça geniş bir etki alanı bulunduğundan bu tedavi yöntemi ile ilgili herhangi bir fiyat aralığından bahsetmek hastalar için belirleyici bir yol olmayacaktır. Siyah noktaların ortadan kaldırılması, tıkanmış ve genişlemiş gözeneklerin açılması gibi daha basit kapsamlı uygulamalar ile birçok sorunun aynı anda çözümüne dair geliştirilmiş olan komplike tedavilerin fiyat düzeyinin aynı olmaması konusunda sizlerde bizlere hak veriyorsunuzdur. HydraFacial uygulamasında geçerli olacak fiyat tarifesi sadece uygulamanın kapasitesiyle değil aynı zamanda işlemin gerçekleştirileceği merkez ve hekim ile de ilgilidir. Bu nedenle doğru bir bilgiye ulaşmak için öncelikle hekiminiz ile birlikte bir netleştirme işlemi yapmalısınız. Bu netleştirme işlemi hangi sorunlara dair tedavi istediğiniz ve seans süresini kapsamalıdır. Bu uygulamalar oluşan sorunların ortadan kaldırılmasında ve iyileştirilmesinde etkili olduğu gibi de bazen herhangi bir sorun ortaya çıkmadan önce önleyici tedavi amacıyla da tercih edilmektedir. Böyle durumlarda daha ekonomik tarifeler ile karşılaşılması muhtemeldir. Bu seçeneğin daha ekonomik olmasının yanı sıra cildiniz üzerinde oluşacak deformasyonların ortaya çıkma süresinin ertelenmesi bakımından da önemlidir. Bu uygulamada, birçok yöntemin aynı anda kombine edildiği sistem olarak sektörde ilk olma özelliği göstermektedir. Bu nedenle de çeşitli kampanyalar ile karşılaşmak mümkündür. Sadece biraz araştırma içerisine girmeniz gerekmektedir.

HydraFacial Cilt Bakımı Nedir ?

Her insan özellikle de kadınlar kendilerini her zaman güzel hissetmek isterler. İnsan hayatında her anlamda yüksek bir motivasyona sahip olmak ister. Bunun içinde pürüzsüz bir cilt önemli bir ayrıntıdır. Bu pürüzsüzlüğü çeşitli kozmetik ürünleri ile elde edebilmeniz mümkündür. Ancak her daim kozmetik ürünlerinden faydalanmak belirli bir süre sonra cildinizdeki sorunların artmasına neden olur. Çünkü, kozmetik ürünler cildin üst kısmında kapatıcı bir tabaka oluşturur. Dolayısı ile cildin nefes alması engellenir. Oksijen vücudumuz için ne kadar önemli ise, cildimiz için de aynı öneme sahiptir. Bu nedenle de cildin üstünde kapatıcı bir tabaka oluşması pek tercih edeceğimiz bir durum değildir. Ayrıca kozmetik ürünler kullanmak bir süre sonra maddi olarak ve zaman olarak kişileri zorlamaktadır. Dolayısıyla bu kapsamda en etkili yöntem, sorunu en temelden ortadan kaldırmak olmaktadır. HydraFacial uygulamaları ile artık cilt bakımı başka bir boyut kazanmaktadır. Cildin soyulması ve temizlenmesi, nemlendirilerek yenilenmesinin sağlanması, antioksidan kapsamlı bir koruma geliştirilmesi, aynı zamanda akne tedavilerinde de tek bir teknoloji ile sorun çözme yoluna gidilmektedir ve bu teknolojiye HydraFacial denilmektedir. Bu uygulama sayesinde cildiniz oldukça sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Sağlıklı görünümden kasıt her dakika canlı, ışıltılı ve neme doymuş bir görüntüdür. Cilt tabakası bu derece sağlıklı ve güzel bir görünümdeyken günlük olarak kullanacağınız birkaç basit kozmetik ürünü ile güzelliğinizi tamamlayacaksınız. Hatta çoğu zaman bu günlük kozmetik ürünlerine bile ihtiyaç duymayacaksınız.

HydraFacial Öncesi Sonrası

Bildiğiniz üzere cilt dokusu da canlı hücrelerden oluşan bir yapıdır ve günümüzde her türlü sorunun temelinde stres faktörünün ve psikolojik sorunların yer aldığı bilinmektedir. İnsan hayatında bu tarz sıkıntıların arttığı dönemlerde ciltlerinde ortaya çıkan çeşitli sorunlar görülebilir. Bu sorunlar çoğu zaman hafif düzeyde ortaya çıkıp, belirli bir süre sonra kendiliğinden kaybolduğu gibi bazı durumlarda daha uzun süreli ve kalıcı olarak yer alabilmektedir. Bu tarz cilt sorunları artık kişileri eskisi kadar rahatsız etmemektedir. Çünkü bu kapsamda geliştirilen ve oldukça geniş bir etki alanına sahip olan HydraFacial uygulaması hastaların yüzünü güldüren uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulama öncesinde oldukça sorunlu bir görünüme sahip olan cilt yüzeyi işlem sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme göstererek gözle görülür bir fark ortaya koymaktadır. Bu uygulama geniş kapsamlı bir teknolojiyi içine aldığından hastanın şikayetine göre tedavi süreci belirlenecek ve bu şikâyetin dozuna göre de etki mekanizması işleyecektir. HydraFacial uygulamaları her ne kadar etkili bir teknolojiyi kapsasa da işlem sonrasında ortaya çıkacak etkinin ne kadar süreceği biraz da hastanın sorumluluğu altındadır. Bu nedenle işlem sonrasında doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak cilt bakımınıza devam etmeli, günlük cilt temizliğine önem vermelisiniz. İşlem sonrasında yapmanız beklenen ayrıntılar, herhangi bir farklılık veya özel durum barındırmamaktadır. Rutin hayatınızda uygulamanız gereken cilt bakımlarını kapsamaktadır.

HydraFacial Uygulama Nedir ?

HydraFacial uygulaması toplamda 5 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olarak temizleme işlemi yapılmaktadır. Bu temizleme işlemi genellikle tüm cilt bakım işlemlerinin ilk aşamasıdır. Ancak buradaki uygulama biraz daha farklı ilerlemektedir. Çünkü bu aşama diğer uygulamalardaki gibi çeşitli kozmetik temizleyicilerle değil uygulamanın özel başlıkları ile yapılmaktadır. Bu başlıklar vakumlama sistemine sahip oldukları için cilt üzerinde derinlemesine temizlik sağlarlar. Sıvı-dermabrazyon olarak geçen 2. aşamada ise, vakum işleminin yanı sıra özel bir sıvının kullanılması ile cilt üzerinde temizleme işlemini devam edilmektedir. Bu aşama aslında peeling işlemi gibi düşünülebilir. Özellikle cilt yüzeyinde çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan leke izi, akne görüntüsü, standartın üstünde derinliğe ve genişliğe sahip gözenek görüntüsü gibi sorunlarda bu aşama önemli bir yere sahiptir. Cildin üst tabakasında etkili olan bu işlem sırasında cildin tahriş olması gibi bir durum da söz konusu değildir. Oldukça konforlu bir şekilde ilerleyen seanslarda üçüncü aşama da serum uygulanmasıdır. Bu aşamada uygulanan serumlar tamamen cildin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Örneğin; sivilce sorunu ile mücadele kapsamında alınan bir seans ise, daha çok akne kurutucu özellikli serumlar kullanılırken; kırışıklıklar ile mücadelede gençleşme etkisine sahip serumlar tercih edilir. Uygulamadaki son aşama led terapi bölümüdür. Ancak bunun öncesinde nemlendirme işlemi yapılarak 4. bölüm tamamlanmış olur. Bu aşamada cilde uygun olarak tercih edilen nemlendirici solüsyonlar cihazın özel başlığı sayesinde maksimum etki ile uygulanır. Led Terapi aşamasında ise, isminden de anlaşılacağı gibi cilt yüzeyinde oluşan bakteri ve porların temizlenebilmesi için mavi ışık teknolojisi kullanılır. Bunun yanı sıra uygulanan tedavi kırışıklıkların ortadan kaldırılması amacıyla yapılıyorsa kırmızı ışık tercih edilir.

HydraFacial Ne İşe Yarar?

Daha aydınlık ve güzel bir görünüme sahip olmak, aynı zamanda genç bir cilt etkisi hissetmek her kadının hayalidir. HydraFacial uygulaması kadınların bu hayalini gerçeğe dönüştürme noktasında tam bir profesyonel. Hydradermabrazyon teknolojisi ile işlerlik kazanan bu uygulama, birçok işlemi kombine eden bir sistemi barındırmaktadır. Bu sistemler arasında cilt temizleme, cildin soyulmasını sağlayan peeling özelliği, cildin yenilenmesi, nemlendirilmesi ve son olarak maksimum etki elde edilebilmesi için antioksidan koruma özelliği yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde cilt yüzeyinde kırışıklık, leke, siyah nokta, akne sorunu deformasyonları oluşan kişiler sağlıklı bir görünüme kavuşacaklardır. HydraFacial uygulaması hastalar açısından oldukça konforlu bir uygulamadır. Ayrıca, uygulama yapılacak kişi bakımından herhangi bir kriter bulundurmaması da tercih sebebini arttırmaktadır. Cilt problemlerine bağlı olarak her yaş grubunda aynı başarı ile uygulanmaktadır. HydraFacial işlemi, istisnai durumlar haricinde haftada bir kez olmak üzere ortalama olarak 4 ila 6 seans arasında değişen bir süreci yansıtmaktadır. Bu seans süresi ve sayısında doktorun önerisi ve hastanın kabulüne bağlı olarak değişiklik yapılması olağandır. Doktorun önerdiği tedavi süresi sona erdiğinde elde edilen sonucun uzun süreli etki etmesi açısından ayda bir veya birkaç ayda bir, ek seanslar yapılması tavsiye edilir. Bu sayede elde edilen sonuçların etkisi çok daha uzun süre devam edecek ve cildinizin ışıltısı hayatınıza renk katacaktır

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!