yüz germe

Yoğun hayat akışınız içerisinde küçük enerji iksirlerine ihtiyaç duyuyorsunuzdur değil mi? İşte ihtiyaç duyduğunuz bu enerjinin kaynağı tam olarak sizsiniz. Siz kendinizi ne kadar iyi, güçlü ve güzel hissederseniz; hayat size o kadar hafif ve eğlenceli gelecektir. Dolayısıyla mutlu olacaksınız. Mutluluk = başarı olduğundan hayatımızda birçok şey yoluna girecek, adeta hayata bakış açınız değişecektir. Bu nedenle de yüzünüzün nasıl göründüğü önemlidir.

Bazen ömrümüzden geçen zaman yüzümüzde ince çizgiler bırakır. Bu çizgiler belirli bir aşamaya kadar çeşitli kozmetik ürünlerle kamufle edilse de bir süre sonra bu kamufle işlemi yeterli gelmeme başlar. İşte o zaman devreye yüz estetiğinin girme zamanı gelmiş demektir.

Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz germe estetiği, yılların yüzde biriktirdiği etkiyi yok etmek adına yüzde yer alan yağ dokunun çeşitli işlemler ile yeniden şekillendirilmesi sürecidir aslında. Bu operasyonlar sayesinde çok daha genç bir görünüme kavuşmak mümkündür yüz germe ameliyatı sırasında yüzde bulunan yağ oranı azaltılarak kasların ve dokuların daha gergin bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu estetik operasyonların kapsamına yüz, yanakların alt kısmı, çene konturu ve kısmen boyundaki fazla derilerde girmektedir. Bir nevi yüz ve boyunda ki fazla derinin alınması, yüze daha gergin bir görünüm verilmesi amaçlanmaktadır. Bu sayede operasyon sonucunda hasta çok daha gergin, genç ve dinamik bir görünüme kavuşur. Klasik yüz germe ameliyatlarında herhangi bir yaş sınırı veya cinsiyet farkı bulunmamaktadır. Kadınlarda 17 yaş itibariyle operasyonlara izin verilmektedir. Ancak erkeklerde bu durum 18 yaşı takip etmektedir. Yüz germe estetiği için üst sınır olarak ise herhangi bir yaş kriteri bulunmamaktadır. Burada hastanın sağlık koşulları en önemli kriterdir.

Yüz germe ameliyatı oluşan yüz kusurlarını yani kırışıklık, sarkma vs gibi deformasyonları mucizevi bir şekilde düzeltir. Ancak, bu operasyonu geçirmek demek zamana karşı koymak anlamına gelmemektedir. Yüz germe estetiği yaptırdıktan sonra ilerleyen dönemlerde aynı şekilde yüzdeki deformasyonlar oluşabilir. Oluşan bu deformasyonlar eski cilt kusurlarının ortaya çıkması değil yeniden oluşan kırışıklık ve sarkmalardır.

Ameliyatsız Yüz Germe

Cerrahi işlem yapılmadan kırışıklık ve sarkma gideren yöntemlerdir.

  1. Lazerlift ile Yüz Germe
  2. Mikro Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
  3. Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe
  4. Dolgu İle Yüz Germe
  5. İple Yüz Germe

En popüler ve en etkili ameliyatsız yüz germe operasyonları arasında yukarıdaki 5 yöntem bulunuyor.

Lazerlift ile yüz germe işlemi ortalama 2-4 seans uygulanan ve etkisi 1-1.5 sene süren bir işlemdir. Kollajen dokusunun lazerlift ile 50-60 derecede ısıtılması ve sarkan dokuların ısınma sonucu kısalarak elastikiyet kazanmasıdır.

Mikro fokuslu ultrason ile yüz germe, ses dalgaları ile yapılan yüz germe işlemidir. Yanak, çene ve gıdıda yüz güldüren sonuçlar verir. Tek seans uygulanmakta olup etkisi 1-1.5 yıl devam eder.

Fraksiyonel radyofrekans ile yüz germe, Mikro iğneli radyofrekans yöntemi olan bu yöntemde mikro iğneler gözenekleri küçültürken radyofrekans etkisi de cildi gerer. 3-5 hafta ara ile ortalama 3 seans uygulanır.

Dolgu ile yüz germe ise zamanla eriyen ve kaybolan yağ ve kemik dokusunun yerinde oluşan çökmeler dolgu uygulaması ile düzeltilir. Yanak ve göz altı çukurları dolgu uygulaması sonrası lifting etkisi ile çok daha genç ve pürüzsüz görünür.

İple yüz germe ise vücuttan zamanla eriyip atılan iplerle cildin gerilmesi işlemidir. Alt çene ve büyük gıdı sorunlarında etkilidir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak adına belirli şeylere dikkat etmek gerekmektedir. Ancak, ameliyat başarısının maksimum oranda seyredebilmesi adına ameliyat öncesinde de dikkat etmeniz gereken belirli kriterler vardır. Öncelikli olarak ameliyata karar vermeden önce sigara ve alkol kullanımını kısıtlamak gerekmektedir. Eğer bu konuda başarı sağlanıyorsa tamamen bırakmak en iyisidir ancak dediğimiz gibi kısıtlanma durumunda bunu doktorunuza paylaşmanız faydanıza olacaktır. Yüz germe ameliyatı 3 ile 6 saat arasında değişen bir süreci kapsamaktadır. Genel ya da lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Anestezi şekline doktorunuz karar vermektedir.

Operasyon başarıyla sona erdikten sonra bazı uyarıları göz önünde bulundurarak iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz. Az önce de belirttiğimiz gibi operasyon öncesinde bırakılan sigara içme süresi, operasyon

sonrasında da devam etmelidir. Yüz germe ameliyatı sonrasında yaklaşık 3 hafta süreyle alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Ayrıca, güneş ışınlarına maruz kalmak bu süreçte çok tavsiye edilen bir şey değildir. Olası, mecburi durumlarda ise minimum 30 faktörlü güneş koruma kremleri kullanılmalıdır. Ameliyat sonrasında merak edilen bir başka konu da havuz ve denize girilip gidilemeyeceğidir. Maalesef ki bu konuda da biraz beklemeniz gerekmektedir bu konuda en kapsamlı bilgiyi operasyonu gerçekleştiren doktordan almanız daha doğru olacaktır. Ancak, yaklaşık olarak 3 haftalık süre ile deniz ve havuzdan uzak durmanız faydanıza olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Sağlık ve estetik dünyası her geçen gün hızlı bir şekilde gelişmektedir. Yeni teknolojik cihazlar sayesinde birçok farklı uygulama geliştirilmektedir. Bu gelişim yüz germe ameliyatlarına da yansımaktadır. Kısa bir dönem önce gençleşme adına klasik yüz germe operasyonları yapılırken, şu an geldiğimiz noktada çok daha kapsamlı operasyonları, çok daha pratik bir şekilde, acısız, kesi işlemi olmadan, cerrahi müdahale gerekmeden tamamlamaktayız. Bu operasyonların maliyetleri farklı aralıktadır. Bu nedenle de yüz germe operasyonları için herhangi bir fiyat aralığı vermek doğru değildir. Ameliyat ücretleri; gerçekleştirilecek yüz germe tipine, yüzün dışında boyun vs. gibi bölgelere işlem yapılıp yapılmayacağına, bunların yanı sıra göz kapağı, yağ enjeksiyonu vs. gibi farklı ameliyatların kombinasyonunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine göre değişmektedir. Estetik operasyonların fiyatları sabit olmayıp bu fiyat tarifelerini kişisel birçok sebep etkileyebilmektedir. Bu konuda en geçerli ve en kapsamlı bilgiye ulaşabileceğiniz merci işlem yaptıracağınız klinik ve ameliyatınıza girecek uzmandır.

Bazen ihtiyaç duyduğunuz operasyonu sadece yüz germe olarak düşünebilirsiniz. Ancak, bu konuda en sağlıklı kararı verecek olan kişi yine konunun uzmanı olan hekiminizdir. Gerekli ön görüşmeler yapıldıktan sonra yüz germe operasyonlarını destekleyecek, farklı işlemlere ihtiyaç duyulduğuna karar verilebilir. Tüm bu işlemler ek maliyet anlamına gelmektedir. Bu nedenle de şu anda ekran başından bir maliyet hesaplaması yapmak sağlıklı bir sonuç vermeyecektir. Çünkü, sizlerin de gördüğü gibi fiyat belirlenirken birçok değişken söz konusu olabilmektedir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!