yüz germe

Yüz Germe

Canlı ve pürüzsüz bir cilt yüz güzelliğinde çok önemlidir. Yaşın ilerlemesi, zararlı alışkanlıklar, dengesiz beslenme ve olumsuz dış etkilerle cilt esnekliğini ve genç görünümünü zamanla kaybeder. İlk belirtilerse kırışıklık ve sarkmalardır.

Canlı ve pürüzsüz bir cilt yüz güzelliğinde çok önemlidir. Yaşın ilerlemesi, zararlı alışkanlıklar, dengesiz beslenme ve olumsuz dış etkilerle cilt esnekliğini ve genç görünümünü zamanla kaybeder. İlk belirtilerse kırışıklık ve sarkmalardır.

Günümüzde yüz germe veya yüz gençleştirme adı atında ameliyatsız yüz germe teknikleri oldukça fazla tercih ediliyor. Belli bir yaştan sonra ise lazer, dolgu veya radiofrekans gibi ameliyatsız yüz germe teknikleri yüz gençleştirmede yetersiz kalabiliyor. Çünkü bu tekniklerle halledilemeyecek boyuta gelen sarkma ve kırışıklıklar için özellikle çene ve boyun bölgesinde cerrahi müdahale gerekebiliyor. Bu nedenle yüz germe operasyonlarını ameliyatsız ve ameliyatlı yüz germe operasyonları olarak inceleyebiliriz.

Cerrahi işlem yapılmadan kırışıklık ve sarkma gideren yöntemlerdir.

  1. Lazerlift ile Yüz Germe
  2. Mikro Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe
  3. Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe
  4. Dolgu İle Yüz Germe
  5. İple Yüz Germe

En popüler ve en etkili ameliyatsız yüz germe operasyonları arasında yukarıdaki 5 yöntem bulunuyor.

Lazerlift ile yüz germe işlemi ortalama 2-4 seans uygulanan ve etkisi 1-1.5 sene süren bir işlemdir. Kollajen dokusunun lazerlift ile 50-60 derecede ısıtılması ve sarkan dokuların ısınma sonucu kısalarak elastikiyet kazanmasıdır.

Mikro fokuslu ultrason ile yüz germe, ses dalgaları ile yapılan yüz germe işlemidir. Yanak, çene ve gıdıda yüz güldüren sonuçlar verir. Tek seans uygulanmakta olup etkisi 1-1.5 yıl devam eder.

Fraksiyonel radyofrekans ile yüz germe, Mikro iğneli radyofrekans yöntemi olan bu yöntemde mikro iğneler gözenekleri küçültürken radyofrekans etkisi de cildi gerer. 3-5 hafta ara ile ortalama 3 seans uygulanır.

Dolgu ile yüz germe ise zamanla eriyen ve kaybolan yağ ve kemik dokusunun yerinde oluşan çökmeler dolgu uygulaması ile düzeltilir. Yanak ve göz altı çukurları dolgu uygulaması sonrası lifting etkisi ile çok daha genç ve pürüzsüz görünür.

İple yüz germe ise vücuttan zamanla eriyip atılan iplerle cildin gerilmesi işlemidir. Alt çene ve büyük gıdı sorunlarında etkilidir.

Ağrısız ve acısız yöntemler olan ameliyatsız yüz germe yöntemleri, anestezi gerektirmeyen yüz germe yöntemlerdir. Uygulama sonrası hasta günlük aktivitelerine döner. Etkisi yüz germe yöntemine göre 1 hafta ile 3 ay arasında yüz hatlarının kesin oturması ile ortaya çıkar. Hastaya en uygun yöntemin hangisi olacağına uzmanlar karar verir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde sarkma, kırışıklık ve doku kaybı sorunu olan herkese uygulanabilir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!