Üst bacak bölgesi olan uyluk, diz ile kaça arasında yer alır. Uyluk kemiği en güçlü kemiklerden biridir. Uyluk bölgesinde özellikle iç kısımdaki deri hamilelik, aşırı kilo alıp verme ve yaşa bağlı olarak zamanla gevşeyip sarkar. Çoğu zaman da toparlanamayacak hale gelir ve sarkmalar rahatsız edici olmaya başlar. Özellikle sıcak yaz günlerinde sarkan derinin birbirine sürtmesi mantar ve pişik gibi son derece rahatsız edici cilt sorunlarına neden olur.

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Aşırı kilo verilmesi ya da hamilelik sonucu yaşın ilerlemesi eklendiği zaman uyluk adı verilen üst bacak bölgesinde deri sarkmaları ve gevşemeleri oluşmaktadır. Bu nedenle üst bacak bölgesinde sarkmaları düzeltme için yapılan cerrahi müdahale uyluk germe işlemidir. Üst bacak bölgesinde bulunan derinin ince olması sebebiyle sarkma ya da çatlama gibi olumsuzluklar çok fazla görülür ve özellikle kilo kaybı söz konusu ise bu durum daha net görülmektedir. Çünkü ciltte meydana gelen esneme sonucu cilt kendini toparlayamaz ve sarkmalar görülür. Hastaları uyluk germe ameliyatı için karar vermesindeki en önemli nedenler arasında yürüme sırasında meydana gelen sürtünmeler olmaktadır. Bu sorun uzun süre devam ettiği zamanda pişik ya da mantar gibi hastalıklara neden olarak daha fazla can acımasına neden olabilir.

Uyluk bölgesinde yağlanma ve sarkma sorunu bir arada ise, uyluk germe ameliyatı yapılması gerekmektedir. Doktorun uygun görmesi durumunda lazer liposuction tedavisi ile desteklenerek ameliyat gerçekleştirilir. Böylelikle üst bacak inceleceği gibi toparlanma da söz konusu olacaktır. Zaten doktor muayene sırasında yapılacaklara dair hastayı da bilgilendirecektir.

Uyluk germe ameliyatı sırasında bölgedeki sarkmış olan yağ dokusu ile fazla olan cilt çıkarılır ve genel anestezi uygulanarak yapılır ve ameliyat süresi 1-2 saat arasında değişmektedir. Hata ameliyat sonrasında 1-2 gün hastanede kalabilir. Bu durum ameliyatın kapsamına göre belirlenir. Uyluk germe ameliyatı sonrasında hasta öyle ciddi ağrılar çekmez ve doktor tarafından olabilecek ağrılara karşı ağrı kesici ilaç verilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Uyluk germe ameliyatları daha çok 40 yaş üstü kadınlara yapılır. Hastalar1-2 saatlik bir ameliyat geçirir ve en fazla 1 gün hastanede yatar. İlk 2 gün boyunca yaralar üzerinde bandaj olur ve 2 günün sonunda duş alınabilir. Birkaç boyunca ameliyat yerine pansuman yapmak gerekir. Dikişler deri altında kaldığından dolayı dikiş alınmasına gerek duyulmaz.

Uyluk germe ameliyatı bacaklara yapılan bir ameliyat olduğu için en az 1 hafta hasta yoğun hareketlerden kaçınmalı ve istirahat etmelidir. İlk 3 hafta boyunca hastalar çok ayakta kalmamalı ve çok yürümemelidir. Üçüncü hafta geçtikten sonra koşma dışında spor yapmaya da başlayabilir. Altıncı haftadan sonra her türlü aktiviteyi de rahatlıkla yapabilir.

Tabiki dikiş bölgesinin korunması da sürecinin rahat geçmesi açısından çok önemlidir ve diğer estetik cerrahi ameliyatlarında da olduğu gibi uyluk germe ameliyatında da birkaç hafta doktorun belirlemesine göre korse kullanılması zorunludur. Bu bilgilendirmeler hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında doktor tarafından hastaya yapılacaktır.

Dikiş bölgesinin açılmaması adına hasta mutlaka istirahat etmeli ve gerekli özeni göstermelidir. Dikiş bölgesinde hijyene özen gösterilmesi ve yeterince dinlenilmesi gerekmektedir. Ağır işler yapılmaması da dikiş bölgesinde açılma olmaması adına dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Uyluk germe ameliyatı sonrasında bir sorun yaşamamak yoğun hareket edilmesi en önemli dikkat edilmesi gereken husustur. Yoğun hareket sonucunda dikişlerde açılma söz konusu olabileceği için iyileşme süreci uzayacağı gibi farklı sorunlarda neden olabilir.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında iyileşme döneminde doktor tavsiyelerine dikkat edilmesi sonucunda daha düzgün ve bacaklara sahip olunabilir. Bu noktada tüm çaba hastanın kendisi tarafından verilmesi gerekmektedir. Doktor kontrolleri aksatılmamalı ve korse düzenli bir şekilde takılmalıdır.

Uyluk Germe Fiyatı Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Hasta bacakların üst bölgesinde sarkma sorunu ile geldiği zaman doktor tarafından detaylı bir muayene yapılması gerekmektedir. Detaylı muayene sonrasında hastanın uyluk germe ameliyatı sonrasındaki beklentileri öğrenilir ve bu sırada uyluk bölgesinde bulunan deri kalitesi ve yağ oranı incelenir. Sarkma söz konusu değilse ve sadece yağlanma varsa, lipomatik ve liposuction uygulamalarında biri tek başına yeterli olabilir. Bu uygulama ile bacak inceldiği gibi sıkılaşma da başarılı bir şekilde sonuç olarak elde edilir. Ancak muayene sırasında sarkma adı verilebilecek bir gevşeme gibi durum varsa da klasik bir liposuction istenilen sonuca getirmeyeceği için uyluk germe ameliyatı yapılması uygun olacaktır. Tüm bunlara doktor muayene sırasında hasta taleplerine göre karar vereceği için buradan net bir uyluk germe ameliyatı fiyatı belirtmek zor olmaktadır.

Kısaca uyluk germe fiyatları belirlenirken, nerede yapıldığı, sarkma derecesi, yağlanma olup olmadığı gibi farklı kriterler dikkate alınarak karar verilir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!