Liposuction nedir ? Daha ince görünmek ve vücudu şekillendirmek için fazla yağın  vücuttan alınması işlemidir. Böylece vücut hatları daha güzel bir şekil alır ve şekillenme sağlanmış olur. Vücudumuzda karın, bel, sırt, basen ve uyluk, diz içi, kollar ve gıdı bölgesi yağın biriktiği ve en çok tercih edilen bölgelerdir.

Liposuction bel, karın ya da simit bölgesi en çok işlem yaptığımız bölgelerdir. Temel amacımız düz ve atletik bir karın, ince bir bel elde etmektir. En çok istenilen görüntü kum saati görüntüsüdür. Elde etmek için kalça bölgesine yağ enjeksiyonu da yapılarak etkili ve güzel bir değişim elde edilir.

Arka sütyen bölgesi kadınlarda özellikle sinir bozucu olabilir ve dekolte tarzı kıyafetlerde potluğa neden olabilir. Liposuction ile daha pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Özellikle kol altında sarkma yaz aylarında can sıkıcı olabilir bu bölgelerde olan hatta omuz bölgesinde olan fazla yağlar alınıp ince bir kol görünümü kazandırılır.

Uyluk bölgesinde ve diz içerisinde olan fazla yağlanma hastalarımızın en sık başvuru nedenlerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Fazla yağlar alınıp diz kontörü ortaya çıkarılıp uyluk bölgesi inceltilir. Özellikle basen bölgesi en iyi sonuç veren bölgelerden bir tanesidir.

Vücuda güzel ve çekici bir şekil verir ancak unutulmamalıdır ki obezitenin tedavisi değildir. Fazla kilosu olan hastalar için spor ve diyet önermekteyiz. Ayrıca selülit ( cilt bölgesinde kendiliğinden oluşan çökmeler), çatlak ve aşırı sarkan cilt problemlerini tedavi etmez.

Liposuction kişiye göre özelleşmiş bir işlemdir. Hastanın elde etmek istediği görüntü ve vücut yapısına göre tedavi planı yapılmalıdır. Ancak genel olarak fikir vermek için BMI 30 un altında olan hastalar, cilt elastikiyeti ve kas tonusu iyi olan hastalar, hayatı tehdit eden hastalığı bulunmayan, sigara içmeyen, hayata karşı olumlu bakış açısına sahip ve kafasında net hedefleri olan  hastalar en uygun adaylardır.

Liposuction fiyatları genel olarak işlem uygulanan bölge sayısına göre değişmekle beraber ek ameliyatlar germe, yağ enjeksiyonu gibi işlemler fiyatı etkilemektedir. Hastane masrafları, kan tahlilleri, ameliyat sonrası korse fiyata dahildir.

Liposuction’ dan beklentileriniz, var olan hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar, işlem sırasında kullanmakta olduğunuz vitaminler- bitkisel desteklerle önceden geçirdiğiniz ameliyatlar detaylı bir şekilde konuşulur.

Ayrıca vücut şekliniz ve hedefiniz için hangi yöntemin seçileceği, nasıl yapılacağı, fotoğraf çekimi, işlem sonrası ne gibi ek tedaviler yapılacağı belirlenir. Ancak belki de en önemlisi aklınıza takılan bütün soruları ve çekincelerinizi danışın, sorun. Hepsini cevaplamaktan büyük keyif alacağız.

Genel olarak güvenilir bir işlemde olsa da bazı riskler taşımaktadır.

Bunlar ameliyat sonrası şişme, morluk oluşumu, ciltte his değişiklikleri, sıvı toplanması gibi basit riskler olabileceği gibi derin ven trombozu, iç organ yaralanmaları, enfeksiyon, ciltte düzensizlikler ve renk değişimi, selülitlerin kötüleşmesi gibi komplikasyonları vardır.

Bütün bu riskler ameliyat öncesi detaylı bir şekilde anlatılır ve konuşulur. Bir diğer önemli olan konu gevşek ciltlerde fazla yağ alımı sonrası sarkma oluşabileceği ve germe işlemine ihtiyaç duyulabileceğidir.

Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Tercih,  bölgenin büyüklüğü ve ek ameliyatlar yapılıp yapılmayacağına göre verilir. İşlem yaklaşık 4 mm kadar küçük birkaç delikten ince bir kanül yardımı ile yapılır.

Kullandığımız teknoloji ile yalnızca yağ almayıp sizin için birçok güzel iş yapmaktayız merak edenler lipomatik bölümüne bakabilir.

Açılan delikler vücudun doğal kıvrımlarına bırakılır ve belirsiz olmaları sağlanır. İşlemden sonra delikler ince bir dikiş yardımı ile kapatılır ve korse giydirilir. İşlem sonrası hemen yıkanabilirsiniz. Korseler özel bir kumaştan yapıldığı için yıkanıp hızlıca kurutulabilir. 3-4 gün içinde iş hayatınıza rahatça dönebilirsiniz.

Dikişler kendiliğinden erir alınmasına gerek kalmaz. Korse 3 hafta kullanılır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!