Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulak Ameliyatı

Otoplasti ya da diğer adı ile de bilinen kepçe kulak ameliyatı, bir kulak sabitleme işlemidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaya uygun olan kulak ameliyatı ile çıkıntısı olan ve şekil açısından bozukluk olduğunu gösteren kulakların iyileştirmesinde tercih edilir. İşitme duyusuna hiçbir etkisi olmamakla birlikte, yalnızca kulak şekli ve orantısına müdahale edilmesini sağlar. Otoplasti ile amaç kulakların yüz ile olan dengesini korumaktır. Bu nedenle de kulak ameliyatı ile kulağa en doğal ve doğru şekli kazandırılır.

Otoplasti ya da diğer adı ile de bilinen kulak ameliyatı, bir kulak sabitleme işlemidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaya uygun olan kulak ameliyatı ile çıkıntısı olan ve şekil açısından bozukluk olduğunu gösteren kulakların iyileştirmesinde tercih edilir. İşitme duyusuna hiçbir etkisi olmamakla birlikte, yalnızca kulak şekli ve orantısına müdahale edilmesini sağlar. Otoplasti ile amaç kulakların yüz ile olan dengesini korumaktır. Bu nedenle de kulak ameliyatı ile kulağa en doğal ve doğru şekli kazandırılır.

Kulak çıkıntılarını düzeltmek amacıyla birçok farklı cerrahi işlem yapılabilir. Bir tekniğin belirlenmesinde, çıkıntılara neden olan etkenlerin belirlenmesi şarttır. Bazı hastalar için dikiş yöntemi ile kulak kıkırdaklarının başa daha yakın olması sağlanır. Bazı hastalar için ise kıkırdakların alınması gerekebilir. Aynı zamanda büyük kulak memeleri ve kulak çınlaması için de fayda sağlayan kulak ameliyatı, birçok farklı kombinasyonu bir arada düzeltmek için tercih edilir.

Yüz gençleştirme yöntemleri arasında en yeni ve etkili uygulamalardan biri olan RF yüz gençleştirme yöntemi, birçok kişi tarafından denenmiş ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmiştir. Size herhangi bir rahatsızlık vermeden uygulanan ve kısa süre içerisinde normal hayatınıza dönmenizi sağlayan bu yüz gençleştirme yöntemi, her hastanın cilt yapısına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık olarak yarım saat gibi bir süre devam eden RF yüz gençleştirme yöntemi, ciltte yalnızca makyaj yaparak bile kapanabilecek etkiler bırakmaktadır.

RF yüz gençleştirme yöntemi uygulandıktan sonra çok kısa bir zaman içinde olumlu sonuçlar alınmaya başlanır. Cilt tipine ve cildin ne kadar iyi korunduğuna bağlı olarak etki süresi farklılıklar göstermektedir. RF yüz gençleştirme yöntemi sayesinde cildin her katmanı eşit olarak tedavi edilebilmektedir.

Kurumumuz bünyesinde gerçekleştirilen kulak ameliyatı işlemlerinden hastalarımız son derece memnun kalmaktadır. Oldukça doğal ve düzgün bir kulak görünümü elde edilmektedir. Kulakların görünümü birçok insan için yalnızca estetik anlamda değil, psikolojik anlamda da olumsuz etkilere neden olabilir. Tedavi yöntemlerimiz sayesinde insanlar kaybettikleri özgüvenlerini yeniden kazanırlar. Kulak ameliyatı ihtiyacı;

  • Kulakların yeniden şekillendirilmesi gerekliliği,
  • Kulakların küçültülmesi,
  • Daha doğal ve az belirgin olan kulak görünümü,
  • Kulakların başa yaklaştırılması,
  • Kulaklar arasındaki boyut ve şekil farklarının ortadan kaldırılması,
  • Yüz ile kulaklar arasındaki dengenin sağlanması için tercih edilebilecek bir operasyondur.

Kulak ameliyatı sonrası hastalar evlerine geçebilir ve bazı talimatlar hakkında bilgilendirilir. Sıkıştırılan bir başlık sargısı ile en az 3 gün beklemeleri gerekir. Pansuman sonrası saçlar şampuanla yıkanabilir. Ağrı oluşumu durumunda, yalnızca doktor kontrolünde verilen ilaçlar tercih edilmelidir. Şişmelerin geçmesi için de hastalar sabırlı olmalıdır. Birkaç hafta içerisinde kulaklar asıl görünümüne kavuşacaktır. İlk iki gün boyunca başın 45 derece yükseklikte kalarak uyunması önerilir. Ortalama 7 ile 10 gün içerisinde hastalar kulak ameliyatı sonrasını büyük ölçüde atlatmış olacaktır.

Birçok hasta kulak ameliyatı sonrası yeni görünümünü çok beğenmektedir. İyileşme döneminin aşamalı olacağı unutulmamalı ve kulak ameliyatı sonuçlarından tam bir görünüm elde etmek için birkaç hafta sabırla beklenmelidir. Bu süreçte şişlikler ve hassaslık durumu da sona erer. Kulak ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Bu nedenle kurumumuzda en iyi şekilde sonuç sağlanmasına odaklanılır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!