Kepçe Kulak Ameliyatı

Otoplasti ya da diğer adı ile de bilinen kepçe kulak ameliyatı, bir kulak sabitleme işlemidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaya uygun olan kulak ameliyatı ile çıkıntısı olan ve şekil açısından bozukluk olduğunu gösteren kulakların iyileştirmesinde tercih edilir. İşitme duyusuna hiçbir etkisi olmamakla birlikte, yalnızca kulak şekli ve orantısına müdahale edilmesini sağlar. Otoplasti ile amaç kulakların yüz ile olan dengesini korumaktır. Bu nedenle de kulak ameliyatı ile kulağa en doğal ve doğru şekli kazandırılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Otoplasti ya da diğer adı ile de bilinen kulak ameliyatı, bir kulak sabitleme işlemidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaya uygun olan kulak ameliyatı ile çıkıntısı olan ve şekil açısından bozukluk olduğunu gösteren kulakların iyileştirmesinde tercih edilir. İşitme duyusuna hiçbir etkisi olmamakla birlikte, yalnızca kulak şekli ve orantısına müdahale edilmesini sağlar. Otoplasti ile amaç kulakların yüz ile olan dengesini korumaktır. Bu nedenle de kulak ameliyatı ile kulağa en doğal ve doğru şekli kazandırılır.

Kulak çıkıntılarını düzeltmek amacıyla birçok farklı cerrahi işlem yapılabilir. Bir tekniğin belirlenmesinde, çıkıntılara neden olan etkenlerin belirlenmesi şarttır. Bazı hastalar için dikiş yöntemi ile kulak kıkırdaklarının başa daha yakın olması sağlanır. Bazı hastalar için ise kıkırdakların alınması gerekebilir. Aynı zamanda büyük kulak memeleri ve kulak çınlaması için de fayda sağlayan kulak ameliyatı, birçok farklı kombinasyonu bir arada düzeltmek için tercih edilir.

Yüz gençleştirme yöntemleri arasında en yeni ve etkili uygulamalardan biri olan RF yüz gençleştirme yöntemi, birçok kişi tarafından denenmiş ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmiştir. Size herhangi bir rahatsızlık vermeden uygulanan ve kısa süre içerisinde normal hayatınıza dönmenizi sağlayan bu yüz gençleştirme yöntemi, her hastanın cilt yapısına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık olarak yarım saat gibi bir süre devam eden RF yüz gençleştirme yöntemi, ciltte yalnızca makyaj yaparak bile kapanabilecek etkiler bırakmaktadır.

RF yüz gençleştirme yöntemi uygulandıktan sonra çok kısa bir zaman içinde olumlu sonuçlar alınmaya başlanır. Cilt tipine ve cildin ne kadar iyi korunduğuna bağlı olarak etki süresi farklılıklar göstermektedir. RF yüz gençleştirme yöntemi sayesinde cildin her katmanı eşit olarak tedavi edilebilmektedir.

Kurumumuz bünyesinde gerçekleştirilen kulak ameliyatı işlemlerinden hastalarımız son derece memnun kalmaktadır. Oldukça doğal ve düzgün bir kulak görünümü elde edilmektedir. Kulakların görünümü birçok insan için yalnızca estetik anlamda değil, psikolojik anlamda da olumsuz etkilere neden olabilir. Tedavi yöntemlerimiz sayesinde insanlar kaybettikleri özgüvenlerini yeniden kazanırlar. Kulak ameliyatı ihtiyacı;

  • Kulakların yeniden şekillendirilmesi gerekliliği,
  • Kulakların küçültülmesi,
  • Daha doğal ve az belirgin olan kulak görünümü,
  • Kulakların başa yaklaştırılması,
  • Kulaklar arasındaki boyut ve şekil farklarının ortadan kaldırılması,
  • Yüz ile kulaklar arasındaki dengenin sağlanması için tercih edilebilecek bir operasyondur.

Kulak ameliyatı sonrası hastalar evlerine geçebilir ve bazı talimatlar hakkında bilgilendirilir. Sıkıştırılan bir başlık sargısı ile en az 3 gün beklemeleri gerekir. Pansuman sonrası saçlar şampuanla yıkanabilir. Ağrı oluşumu durumunda, yalnızca doktor kontrolünde verilen ilaçlar tercih edilmelidir. Şişmelerin geçmesi için de hastalar sabırlı olmalıdır. Birkaç hafta içerisinde kulaklar asıl görünümüne kavuşacaktır. İlk iki gün boyunca başın 45 derece yükseklikte kalarak uyunması önerilir. Ortalama 7 ile 10 gün içerisinde hastalar kulak ameliyatı sonrasını büyük ölçüde atlatmış olacaktır.

Birçok hasta kulak ameliyatı sonrası yeni görünümünü çok beğenmektedir. İyileşme döneminin aşamalı olacağı unutulmamalı ve kulak ameliyatı sonuçlarından tam bir görünüm elde etmek için birkaç hafta sabırla beklenmelidir. Bu süreçte şişlikler ve hassaslık durumu da sona erer. Kulak ameliyatlarının sonucu kalıcıdır. Bu nedenle kurumumuzda en iyi şekilde sonuç sağlanmasına odaklanılır.

Kepçe kulak estetiğin bir hastane ameliyathanesinde yapılması önerilir. Bu, hastanın ameliyat sonrası iyileşme süreci için daha faydalı olacaktır. Çünkü muayenehanede yapılırsa, hijyenik problemlerle karşılaşılabilir. Ameliyat sonrasında kulağın dokusunun korunması ve iyileşme sürecinin hızlanması için kulaklar sarılır. Operasyondan 2-4 gün sonrasında ise sargı çıkarılır ve daha hafif bir pansuman kullanılır. Bandaj sayesinde kulakta oluşabilecek kan birikimi engellenir. Bu yüzden bandajın titizlikle sarılması gerekir.  Bazı ameliyatlarda eriyen dikişler kullanılırken bazılarında kullanılmaz. Ameliyat sonrası, hastalarda ağrı sızı gibi sıkıntılar görülebilir. Bunların çözümü için, hekimler oral yolla alınan ağrı kesici ilaç yazarlar. Bununla birlikte kulaklarda morarma ve şişme gibi sorunlarda görülebilir. Kulak şişmesi genelde ilk 3-7 gün arasında gerçekleşir. Ameliyat sonrasında kulak şişkinliğin geçmesi ile, kulağın aldığı şekil daha belirgin hale gelir. Hastaların, ameliyatın yaklaşık 1 hafta sonrasında işe dönebilecekleri söylenir. Fakat, basket gibi kompetitif sporlara en az 5 hafta ara verilmesi önerilir. Hastaların ameliyat sonrası, uyurken kulak bandı kullanmaları da iyileşme süreçleri için önemlidir. Kulak estetiği ameliyatı sonrasında uzmanların hastalarına uymaları için söylediği bunun gibi birtakım kurallar bulunur. Hekimler, estetiğin etkili olabilmesi için sadece operasyonu uygulamakla kalmaz, sonrasında hastaların uygulamaları gereken şeyleri gerçekleştirmelerini isterler.   Böylece, hastalar istedikleri kulak görüntüsüne sahip olarak, kendilerini psikolojik ve sosyal yaşamlarında daha özgüvenli hissederek ortamlarında daha aktiftirler.

Kepçe kulak estetiğinde burun ve göğüs estetiği gibi yüksek ücretler ödenmez. Çünkü, kepçe kulak estetiği ameliyatı genelde lokal anestezi ile yapılır. Bu yüzden küçük ameliyat kategorisindedir. Kepçe kulak estetiğinin fiyatları, uygulamada kullanılacak olan malzemeler, uygulamanın yapılacağı bölge, klinik ve doktor gibi etkenler ile değişiklik gösterir. Kulağın görünümündeki bozukluğun derecesi de estetik fiyatını belirleyen kriterler arasındadır. Kulak estetiği işleminin hangi yöntemle yapılacağı da ameliyat ücretini belirler. Çünkü kepçe kulak estetiğinde, iple askı yöntemi ve klasik yöntem kullanılır. Ortalama 15-20 dakika süren iple askı yöntemi, lokal anestezi altında yapıldığı için bu yöntemin maliyeti, klasik yöntemden daha düşüktür. Fakat bu yöntemin uygulanması için hekimin belirlediği muayene bulgularının hastada olması gerekir. O yüzden klasik yönteme göre daha az tercih edilir. Bunun gibi faktörlerin yanında, kepçe kulak estetiğinin yanında kulak memesinde oluşan problemler  gibi ek problemlerin olup olmaması da fiyatı belirleyen noktalardandır. Böyle problemlerin birlikte çözülmesi, ameliyatın maliyetini yükseltir.   Kulak estetiğinde önemli olan bir diğer nokta, operasyon sırasında kullanılacak malzemedir. Ucuz, kalitesiz malzemelerin kullanıldığı yerler ucuz olacaktır. Fakat kalitesiz malzemenin kullanılması operasyon sırasında kan toplama, enfeksiyon gibi komplikasyonların oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden, kulak estetiğinin kaliteli malzemelerle ve kaliteli bir ortamda yapılması, hastanın iyileşme sürecinin hızı ve sağlıklı bir operasyonun gerçekleşmesi için oldukça önemlidir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!