Kol Germe Ameliyatı

Brakiyoplasti ya da kol germe ameliyatı adı ile de bilinen, kolların alt kısmından dirseklere kadar yeniden şekillendirme sağlayan estetik cerrahi işlemleri günümüzde yoğun bir şekilde rağbet görmektedir. Ani ve sık kilo değişimleri, ilerleyen yaş, gebelik, bazı hastalıklar ve hormonlara bağlı olarak kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda yer çekimi de buna etkendir. Kurumumuzda sağlıklı bir şekilde kol germe ameliyatları gerçekleştirilir.

Kol Germe Nedir?

Kol germe, yaş ilerlemesi ya da kilo kaybına bağlı olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisi için uygulanmakta olan bir cerrahi ameliyattır. Ameliyat olmadan kol germe hareketleri sayesinde üst kol kaslarınızı güçlendirebilirsiniz ama biriken yağları ve mevcut olan elastikiye gidermeniz söz konusu olamaz.

Kol germe ameliyatının farklı adları bulunmakla birlikte asıl amaç üst kol konturlarına yeniden şekil vermektir. Bunun için koltukaltı ile dirsek arasında bulunan fazla deri ve yağ azaltılarak orantılı bir görünüm sağlanır. Daha detaylı kol germe ameliyatı uygulamasında ise, üst kolda boydan boya bir kesi oluşturulur ve bu nedenle iz kalması da söz konusudur.

Eğer üst kol sarkmalarının nedeni aşırı kilolar ise, üst kol derisinde gevşeme ve alt kollara göre daha yağlı ve orantısız bir görünüm söz konusu ise ve tüm egzersiz çalışmalarına rağmen herhangi bir toparlanma olmuyorsa, kol germe ameliyatı mutlaka yaptırmalısınız.

Ameliyat tekniğine, deri sarkma oranı ve deri altındaki yağ tabakası kalınlığına göre karar verilir. Kilo alıp verme sonucunda bir kol sarkması söz konusu ise, deri kalınlığı fazla olabilir ve bu nedenle öncelikle liposuction uygulaması yapılabilir. Liposuction uygulaması sonrasında deri cerrahi yapılır. Bazen deri bolluğu da sadece koltuk altı ile sınırlı olmaktadır ve koltuk altında gizlenebilecek sınırlı bir iz yardımıyla deri bolluğu toplanabilir. Ama bu iz önden ya da arkadan bakıldığında görülmez. Zamanla da zaten mevcut olan iz daha da azalır.

Kol germe ameliyatı sonrasında kollardaki sarkıklık yerini daha genç ve sıkı bir görüntüye bıraktığı için kişinin öz güveni artarken rahatlıkla kısa kollu kıyafetler giyebilir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kol sarkmaları tedavi amacıyla kremler, ilaçlar ya da bitkiler ameliyat dışı yöntemler olarak denense de kol sarkmaları için tedavi yöntemi olmayabilir ve geçici çözümler olarak kullanılabilir. Kol sarkması söz konusu ise, akla ilk gelen o bölgede yağ birikmesi olduğudur. Bu yağ birikimleri diyetle, kol egzersizleri ile ya da sporla tedavi edilemez ancak tek çözüm kol germe ameliyatı yapılmasıdır.

Kol germe ameliyatı kullanılan yönteme göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatın süresi 1-2 saat arasında değişkenlik gösterir. Lokal anestezi altında ameliyat olanlar aynı gün içerisinde ameliyat olurken, genel anestezi alarak ameliyat olanlar 1 gün hastanede kalırlar ve öyle taburcu edilirler. Kol germe ameliyatından 2 gün sonra hasta duş alabilir. Ameliyat sonrasında ilk başlangıçta elastik bir bandaj kullanılır ve kollar kalp seviyesinden yukarıya getirilerek şişme gibi olumsuzlukların yaşanması engellenir. Dikiş olmasına rağmen alınmasını gerektirmez ve 4-6 hafta arası spor aktivitelerine ve ağır hareketlere izin verilmez. Kol germe ameliyatı sonrasında rahat bir süreç geçirilir ve kollardaki şişlik, morluk ta da uyuşukluk hissi en fazla 2 hafta içerisinde geçer.

Ameliyat sonrasında yaşanabilecek olumsuzluklar, diğer cerrahi estetik ameliyatlar kadardır. Bazı kişilerde kol arkasında belirgin bir iz kalabilir ve bu izin daha fazla genişlememesi adına 1 ay kesinlikle kol hareketlerini kısıtlamak gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Bazı hastalar kol sarkmalarına yönelik bant ve sıkılaştırıcı korseler kullansalar da kalıcı çözüm kol germe ameliyatıdır. Bu yüzden özellikle yağlanma sizi çok rahatsız ediyorsa, kol germe ameliyatı olmayı düşünmeli ve bu konuda uzman doktorlar görüşerek hatta muayene olarak kol germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kol germe ameliyatı hakkında sabit bir fiyat belirlemek ve belirtmek çok zordur. Bu ameliyatı yapan uzman estetik ve plastik cerrahi doktorları olduğu için doğru bilgi bu kişilerden alınır. Aynı zamanda başka bölüm doktorları tarafında kol germe ameliyatı yapılması uygun değildir ve istenilen başarıya ulaşılmak için bu konuda uzman doktorlardan destek alınmalıdır.

Kol germe ameliyat fiyatları belirlenirken ilk kriter ameliyat sırasında yapılacak işlemlerdir. Yapılan işlemler direk olarak fiyatın artmasına neden olur ve hastane ücreti de fiyat belirlenmesinde diğer bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koldaki sarkma oranı ve yapılan ameliyathane kalitesi de kol germe fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan kriterler içerisinde yer almaktadır. En doğru ve net sonuç muayene sonucunda doktorunuz tarafından size yapılan bilgilendirme sonucunda verilecek rakam olup, işlem basamakları hakkında tarafınıza bilgi verilecektir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!