Kol Germe

Brakiyoplasti ya da kol germe ameliyatı adı ile de bilinen, kolların alt kısmından dirseklere kadar yeniden şekillendirme sağlayan estetik cerrahi işlemleri günümüzde yoğun bir şekilde rağbet görmektedir. Ani ve sık kilo değişimleri, ilerleyen yaş, gebelik, bazı hastalıklar ve hormonlara bağlı olarak kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda yer çekimi de buna etkendir. Kurumumuzda sağlıklı bir şekilde kol germe ameliyatları gerçekleştirilir.

Brakiyoplasti ya da kol germe ameliyatı adı ile de bilinen, kolların alt kısmından dirseklere kadar yeniden şekillendirme sağlayan estetik cerrahi işlemleri günümüzde yoğun bir şekilde rağbet görmektedir. Ani ve sık kilo değişimleri, ilerleyen yaş, gebelik, bazı hastalıklar ve hormonlara bağlı olarak kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda yer çekimi de buna etkendir. Kurumumuzda sağlıklı bir şekilde kol germe ameliyatları gerçekleştirilir. Hastaların kol görünümünde istediği sonuca ulaşması sağlanır. Gelişmiş teknikler ve malzemelerle kol germe operasyonları oldukça güvenli koşullarda gerçekleştirilir.

Egzersiz yapmak üst ve alt kolun kas oluşumunda etki eder ancak sarkmakta olan derinin atılmasına yardımcı olma konusunda yetersiz kalır. Bu konuda sarkmalar ve aşırı yağlanmalar için kol germe ameliyatları gerekmektedir. Hastaların kol germe ameliyatı için uygun olup olmadığı, detaylı muayenelerimiz sonucunda belli olur.

  • Hem kol altı hem de dirseklerdeki aşırı yağlanma ve deri atılır.
  •  Kolların daha pürüzsüz ve dinç görünmesi sağlanır.
  •  Daha orantılı ve ton açısından doğal bir görünüm elde edilir.
  •  Hafif yara izlerinin de engellenmesi için fazla olan deri ile birlikte izlerin de giderilmesi kol germe işlemleri esnasında sağlanabilir.

İnsizyonlar genelde kolların iç kısmına yerleştirilir ve koltuk altından dirseklere kadar uzatılabilir. Özel durumlara bağlı olacak şekilde, kol germe işlemi için daha kesi gerekebilir. Belli durumlar için, daha çok deri atmak ve kol şeklini belirlemek açısından yara izi göğüs hizasından devam edebilir.

Kesi işlemleri bittikten sonra, doktorunuz kol altında bulunan dokuları sıkıştırmak amacıyla çubuklar ile dikişleri sabitler. Bu şekilde kol germe ameliyatları daha hızlı iyileşir. Aynı zamanda yağların alınması için liposuction işlemi uygulanabilir. Kesi yerleri birkaç hafta içerisinde iyileşecek ve iz kalmayacaktır. Tüm yara izlerinin geçmesi için kol germe ameliyatından sonra sabırlı olunması gerekir. Birkaç ay sonra kol ve dirsek üzerinde hiçbir iz kalmayacaktır.

Kol germe ameliyatı sonrasında işlem olan deri üzerine hem pansuman hem de bandaj uygulaması gerçekleştirilir. Böylelikle kollardaki şişlikler de kontrol altında tutulur. Şişliklerin en aza indirilmesi açısından elastik bandajlar ve kompresyon giysiler tercih edilir. Kan toplanması gibi bir durum oluşumuna karşılık önlem açısından deri altına geçici bir tüp yerleştirilmesi de söz konusu olabilir. Kol germe ameliyatları kurumumuzda oldukça pratik işlemlerle tamamlanır ve iyileşme döneminde de sorun yaşanmaz.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!