Ruhunuzun geçen yıllar karşısında yorgun düştüğü oluyordur mutlaka. Vücudunuz ve cildiniz de aynen, ruhunuz gibi geçen yıllar karşısında belirli bir noktaya kadar dayanabilir ve sonrasında ufak ufak belirtiler vermeye başlar ne yazık ki. Bu belirtiler cilt yüzeyinde esneme, sarkma ve kırışıklık tarzı belirtilerdir. Özellikle kadınlar bu durumu kendine dert edinse de aslında bardağın dolu tarafından bakacak birçok sebep bulabiliriz, mutlu olmak adına. Yaşadığınız birçok anın hayatınıza yansıttıklarının kutsal etkileridir bu izler. “Haklısın ama olmasa da olur” dediğinizi duyar gibiyim. O zaman hiç moralinizi bozmayın ve estetik dünyasının sihirli dokunuşlarından faydalanın. Zamanla oluşan bu deformasyonlar en çok yüzde ve özellikle de göz çevresinde oluşur. Kaşların zamanla aşağı doğru sarkması da en sık rastlanılanıdır.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Konuşmamıza anlam katan ses tonumuzun dışında mimiklerimizdir aslında. Yoğun mimik hareketleri kendimizi ifade ederken bize yardımcı olsa da kaşlarımız açısından bu durum pek tasvip edilmemektedir ne yazık ki. Özellikle yüz ifademizin şekillenmesinde önemli bir etkisi olan kaşlar, yoğun mimik hareketleri sonrasında düşme eylemi ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu süreç sadece kaşları değil aynı zamanda göz kapaklarını da etkilemektedir ve ne yazık ki, herhangi bir çözüm yolu geliştirilmediği takdirde oldukça yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olabilmektedir. Ayrıca yüz ifadesinde de anlamsız bir gerginlik ve sertlik oluşturmaktadır. Bu aşamada kaş kaldırma estetiği uygulanarak bu görüntüden kurtulunabilir. Bu operasyonlar günümüzde çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Bu soruna ameliyat ile çözüm yolu geliştirilebildiği gibi cerrahi uygulamalar olmadan, ameliyatsız şekilde de müdahale etmek mümkündür. Bu konuda tamamen kişiye özgü olarak çalışma yöntemi belirlenmektedir. Dolayısıyla en doğru kararı doktorunuz ile birlikte almanız, operasyon başarısı açısından oldukça önemli bir detaydır.

Kaş Kaldırma Estetiği, sadece belirli bir yaşın üzerindeki değil, henüz orta yaşların başındakileri de ilgilendirmektedir. Kaşlar bulundukları konum itibari ile alın ve göz kapaklarından ayrı düşünülemez. Başka bir ifade ile yapılan operasyonun daha başarılı olabilmesi adına alın ve göz kapakları ile birlikte işlem yapılırsa bu şekilde operasyonun başarısı artar. Daha genç ve dinamik bir görüntü elde edilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş kaldırma estetiği ile ilgili işlemler oldukça konforlu operasyonlardır. İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir olumsuzluk yaşanması söz konusu değildir. İşlem tamamlandıktan sonra belirgin bir şişlik veya morarma gibi komplikasyonlar görülmemektedir. Tabii bu yan etkilerin oluşmama durumu birazda hastanın işlem sonrasında dikkat edeceği ayrıntılara sadık kalması ile de doğru orantılıdır. Hafif düzeyde oluşan şişlik ve morarmalarda yaklaşık olarak 2 hafta sonrasında normal düzeye gelmekte ve iyileşme moduna girmektedir. İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığından bir süre uyuşukluk hissi veya hissizlik ortaya çıkabilmekte ancak, zamanla bu uyuşukluk hissi de geçmektedir.

Estetik işleminizin ardından rutin hayatınıza dönmeniz 2 haftalık bir süreci kapsamaktadır. Bu süreç içerisinde dikkat etmeniz gereken detayların başında operasyon bölgesini çok fazla yabancı madde ile temas ettirmemeniz gelmektedir. Bu nedenle de bu süreçte makyaj yapmamaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca ağır egzersizlerden de kaçınmalısınız. Bunların yanı sıra yoğun güneşten korunmanız da faydanıza olacaktır.

Operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bir başka detayda, işlem yapılan bölgeye gelecek olan ağır darbelere karşı korunmadır. Bu bölgeye kesinlikle ama kesinlikle darbe almamalısınız. Ayrıca Kaş Kaldırma İşlemleri her ne kadar kolay ve kısa süreli operasyonlar olsa da işlem sonrasında herhangi bir enfeksiyon, kanama, yoğun ve şiddetli ağrı vs. gibi beklenmeyen etkiler görüldüğünde zaman kaybetmeden uzmanınız ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları Nedir?

Her kadın güzelleşmek ister, daha da önemlisi güzelleşmesinin önünde engel olmasın ister. Ancak bu tarz operasyonlar özel kriterler içerisine girdiğinden dolayı maalesef ki çoğu zaman ücretli işlemler olmaktadır. Bu nedenle de fiyat tarifesi bu hizmetten yararlanmak isteyenler için önemli bir kriter haline gelmektedir. Kaş kaldırma estetik fiyatları da hastaların oldukça merak ettiği konuların başında gelmektedir. Ancak, bu kapsamda herhangi bir fiyat aralığı belirlemek ne yazık ki pek olağan bir durum değildir. Çünkü bu fiyat aralığını genişleten ve daraltan birçok faktör vardır. Her şeyden önce söz konusu estetik dünyası olduğunda bu işlemlerin tamamen kişisel algılanması gerekmektedir. Bu nedenle de çevreden öğrendiğiniz fiyatlar sizler için geçerli olamamaktadır. Ameliyat sonrasında genellikle hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Ancak, istisnai durumlarda gerekli görüldüğü takdirde 2 gecelik yatış işlemi de gerçekleşebilmektedir. Bu durumda belirlenen fiyat tarifelerinin üzerine ek olarak hastane yatış ücreti de eklenmektedir. Ayrıca, unutulmamalıdır ki, bu fiyat tarifelerinde işlemin gerçekleştirildiği şehir, ameliyatı yapan uzman, kliniğin bulunduğu semt de oldukça etkili kriterlerdir. Ancak, geniş bir araştırma sürecine girerseniz bu konuda çeşitli kampanyalara denk gelme ihtimaliniz yüksektir. Fakat söz konusu sağlık olduğunda kendinize kıstas olarak ücret seçeneğini belirlemeniz pek doğru bir atılım olmayacaktır. Bu nedenle kaş kaldırma estetiğine karar verdiğinizde öncelikli olarak işlemin gerçekleşeceği hastane ve bu süreci yönetecek hekiminizi kriter olarak belirlemeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!