Kaş Kaldırma

Yaşlanma belirtileri göz çevresi ile birlikte kaş çevresini de etkiler. İlerleyen yaş, genetik faktörler, yer çekimi, kötü alışkanlıklar gibi birçok dış etken ile birlikte kaş çevresinde deformeler meydana gelebilir. Cildin elastik yapısında bozulmalar da görüldükçe kaş çevresi daha da rahatsız edici bir görünüme maruz kalır. Kaşlarda meydana gelen sarkmaları gidermek için kurumumuz bünyesinde oldukça güvenli ve sağlıklı aşamalarla kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilmektedir.

Yaşlanma belirtileri göz çevresi ile birlikte kaş çevresini de etkiler. İlerleyen yaş, genetik faktörler, yer çekimi, kötü alışkanlıklar gibi birçok dış etken ile birlikte kaş çevresinde deformeler meydana gelebilir. Cildin elastik yapısında bozulmalar da görüldükçe kaş çevresi daha da rahatsız edici bir görünüme maruz kalır. Kaşlarda meydana gelen sarkmaları gidermek için kurumumuz bünyesinde oldukça güvenli ve sağlıklı aşamalarla kaş kaldırma operasyonu gerçekleştirilmektedir. Kaşların kaldırılması ile birlikte gözlerde de daha genç ve dinç bir görünüm elde edilir. Kırışıkların azalmasına da etki eder. Bu nedenle kaş kaldırma ameliyatları, ilerleyen yaş grubu için daha sık şekilde rağbet gören bir uygulamadır.

Kaş kaldırma ameliyatı genelde göz kapağı operasyonları, yüz gerdirme ve cildin yenilenmesi gibi diğer birçok gençleştirme uygulamaları ile bağlantılı şekilde yapılır. Çeşitli teknikler ile kaş kaldırma uygulamalarından sonuç almak mümkün olacaktır.

Kaş kaldırma ameliyatı, kaş ve alın bölgesinde iyileştirmeye ihtiyaç duyan tüm kadınlar ve erkekler için uygun bir operasyondur. Ameliyat öncesinde doktorlar hastalar üzerinde detaylı bir muayene işlemi sağlar. Hastanın nasıl bir tedavi yöntemine ihtiyaç duyduğu bu şekilde saptanır. Kurumumuzda kaş kaldırma ameliyatı konusunda kişiye özel işlemler uygulanmaktadır. Ciddi bir göz ve cilt hastalığı olmadığı sürece sorun çıkmaz.

Sarkan kaş ve alnın doğal pozisyonunun belirlenerek yüze kazandırılması amaçlanır. Böylelikle kırışıklıkların neden olduğu yorgun görünüm de engellenmiş olur. Üst göz kapağının açılması ile birlikte daha genç bir alın elde edilir.

Koronal Kaş Kaldırma: Bu işlem esnasında baş üstünden alın bölgesine kadar kaşın yeni konumu belirlenir. Alın kaslarının bazıları zayıflatılarak çizgiler engellenir. En eski ve güvenilir yöntemlerin başında gelir.

Geçici Kaş Kaldırma: Yanal kaşlara uygulanması daha uygun olan bir tekniktir. Küçük kesiler ile birlikte alın bölgesinde izler belirlenecek ve kaşlar kaldırılacaktır.

Endoskopik Kaş Kaldırma: Bu işlemde yüz altına yerleştirilen endoskopi cihazı ile çalışılır. İnsizyonlar aracılığı ile kaşlar kaldırılır ve alın çizgileri de azaltılmış olur.

Orta Kaş Kaldırma: Bu işlem göz çevresindeki kasların harekete geçmesini sağlar. Daha çok alın kırışıklığı sorunu yaşayan erkekler için uygun görülen bir tekniktir. Ancak kadınlara da uygulanabilir.

Hastalar en çok bir hafta içerisinde toparlanmakta ve normal yaşamına birkaç gün içerisinde dönebilmektedir. Ameliyat sonrası doktor talimatlarına uyulmalı, başka bir işleme başvurulmamalıdır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!