karın germe operasyonu

Sıkı ve düz bir karın, güzel bir vücut için olmazsa olmazdır. Karın germe işlemi bu hedefi doğrudan gerçekleştirmekle beraber dünyada en fazla yapılan ilk beş estetik işlem arasında yer almaktadır.

Sıkı ve düz bir karın, güzel bir vücut için olmazsa olmazdır. Karın germe ameliyatı bu hedefi doğrudan gerçekleştirmekle beraber dünyada en fazla yapılan ilk beş estetik işlem arasında yer almaktadır.

Karın germe işlemi tamamen danışanımızın isteklerine göre planlanmaktadır. Kadınlarda daha ince bir bel ve daha sıkı bir karın planlanırken, erkeklerde kas görünümünün daha ortada olduğu bir görünüm hedeflenir.

Yaşla, kilo alıp verme ya da geçirilmiş hamilelikler sonrası ciltte deformasyon oluşmakta ve cildin tekrar toparlanmasını sağlayan elastik liflerde hasarlar oluşmaktadır. Özellikle karın alt bölgesinde ciltte sarkma oluşur. Karın germe işleminde bu fazla cilt alınırken kas onarımı da yapılarak karın bölgesinde estetik bir görünüm sağlanır.

Karın germe işlemi yine bir karın şekillendirme işlemi olan liposuction (yağ aldırma) ile karıştırılmamalıdır. Liposuction yönteminde fazla olan yağlar alınırken, bizim yaptığımız lipomatik ile cilt sıkılaşır, ancak karın kaslarında herhangi  bir işlem olmaz. Ayrıca özellikle  karın bölgesinde fazla miktarda çatlak olan danışanlarımızda lipomatiğin sağladığı cilt sıkılaştırma işleminden yeterince fayda görmeyebilirler. Karın kaslarında gevşeklik olan ya da ciltte fazla deformasyon olan danışanlarımızda karın germe işlemi öncelikle tercihimiz olmaktadır.

Karın germede lipomatik; her işlemde karın germe ile kombin olarak uygulamaktayız. Böylece özellikle yan ve üst kısımlarda bulunan yağ fazlalıkları alınırken, karın istenilen görünüme daha hızlı ve kolay şekilde ulaşır.

Danışanlarımızın bu işlemden fayda görmeleri için öncelikle en az 6 aydır sabit bir kiloda olmaları gerekmektedir. Beden kitle indeksleri 28’in altında olması ve ameliyat sonrası önerilen gıda ve spor takviyelerine uymaları gerekmektedir. Güzel bir sonuç için özellikle ilk bir ay proteinden ve lifli gıdalardan zengin diyetler önermekteyiz. Hızlı kilo verdiren diyetler cilt iyileşmesini ve bağışıklık sistemini düşürdüğü için önermemekteyiz. Sonuçta karın germe işlemi bir kilo verdirme işlemi değil vücut şekillendirme işlemidir.

İşlemden 1 ay önce sigaranın bırakılması gerekmektedir. Sigara dokudaki kan dolaşımını ileri derecede bozduğu için yara iyileşme problemlerine yol açmakta ve işlem sonrası oluşacak olan izin daha fazla görünmesine neden olmaktadır.

Karın germe işleminde danışanımızın istekleri, karın bölgesinin yapısı, cilt fazlalığı ve kalitesi, karın kaslarının durumuna göre bir planlama yapılır. Mini karın germe işleminden, dairesel (360) karın germe işlemine kadar değişen aralıkta bir yol haritası çıkarılır. Mini karın germe işlemi cilt fazlalığı az olan daha ziyade kaslarda ayrılma  olan danışanlarımızda tercih etmekteyiz, daha küçük bir kesi ile göbek deliğinin yeri değiştirilmeden kaslar onarılırken cilt fazlalığı da alınır. Dairesel karın germe ameliyatı ise genellikle aşırı kilo veren danışanlarda  bel bölgesinde olan cilt sarkmalarını düzeltmek için kesi karın bölgesinden sırt bölgesinde doğru uzatılarak bel ve kalça bölgesi de aynı seansta şekillendirilir.

Karın germe ameliyatı sırasında karın alt kısımda iç çamaşırın altında leğen kemiğinin ön kısmında olacak şekilde bir kesi yapılarak fazla cilt alınırken, kas bölgesinde olan problemler düzeltilerek kaslar sanki bir iç korse gibi şekillendirilir. Dışa doğru olan çıkma düzeltilirken bel bölgesi de inceltilmiş olur. Göbek deliği yeniden oluşturulur böylece göbek deliğini üzerinde biriken ve “üzgün yüz görünümü” ortadan kaldırılır. Karın bölgesine Lipomatik uygulanarak özellikle üst ve yanlarda bulunan fazla yağlar alınarak daha ince bir görünüm sağlanır. İşlem 2 saat sürmekte ve sonrasında karın korsesi uygulanmaktadır. Karın korsesinin 3 hafta kullanılmasını önermekteyiz.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!