Estetik duruş ve estetik görünüş bir bütündür ve bu bütünlük kimin hoşuna gitmez ki? Ancak, tüm bu güzellikleri görebilmek için sağlıklı gözlere ihtiyacımız vardır. Göz sağlığı sadece sağlıklı görmemiz açısından değil, sağlıklı bir ruh hali için de gereklidir. Çünkü, aynaya ilk baktığımızda, çevremizle iletişim kurduğumuz İlk anda tek muhatabımız gözlerimizdir. Bu nedenle de göz sağlığı estetik açıdan farklı bir anlam içermektedir. Ayrıca yıpranma bakımından da yaşlanmanın en belirgin ve en öncelikli belirtisi göz çevresinde oluşmaktadır. Bunun en temel sebebi de göz çevresinin oldukça hareketli bir yapıya sahip olmasıdır. Çok hareket ettiğinden erken yorulur, erken yaşlanma belirtisi gösterir gibi düşünebilirsiniz. Göz çevresi hareketli olduğu kadar hassas bir yapıya da sahiptir. Bu yüzden de deformasyonları çok hızlı bir şekilde göstermektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Az önce de belirttiğimiz gibi göz kapağı yüzümüzde yaşlanmayı en hızlı belli eden bölgedir. Bu nedenle de çeşitli işlemlerle bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Göz kapağı estetiği, sadece üst göz kapağını değil aynı zamanda alt göz kapağını da kapsamaktadır. Hatta bazı durumlarda göz çevresine de ek işlemler yapılabilmektedir. Alt ve üst göz kapağı derisi ilerleyen yaş ile birlikte sarkmaya başlamaktadır. Çeşitli operasyonlarla bu bölgedeki sarkan deri parçaları alınarak gergin bir görünüm elde edilir. Bu sarkma sorunu sadece yaşa bağlı olarak oluşmamaktadır. Bazı kişilerde genetik olarak da rastlanılan ve sadece estetiği değil aynı zamanda görme durumunu da etkileyen önemli bir sorundur. Nitekim gözbebeğinizin çevresinde sarkmış bir deri katmanı ile görmeye çalışmak zor ve yorucu bir olgudur. Bunun dışında estetik açıdan da hoş bir görüntü olmamaktadır elbette. Operasyon öncesinde hasta yorgun ve yaşlı bir görünüme sahipken operasyon sonrasında oldukça zinde ve genç bir görünümle yer değiştirmektedir. Göz kapağı ameliyatları sırasında üst göz kapağında oluşan sarkık deri fazlası alınırken alt göz kapağında beliren göz torbası görünümüne de müdahale edilmektedir. Göz kapağı estetiği kapsamında işlem görecek olan hastalar için herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması söz konusu değildir. Az önce de belirttiğimiz gibi bu sorunlar yaşla birlikte görülebildiği gibi genetik faktörlere bağlı olarak oldukça genç yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle de çok genç yaşlarda da göz kapağı estetiği olunabilmektedir. Ancak ameliyat yaşı olarak üst sınır tamamen kişiye bağlı olarak değişmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Söz konusu hangi estetik müdahale olursa olsun, operasyon sonrasında doktorun belirlediği süreyi önerdiği şekilde geçirmek iyileşme süresini pozitif anlamda etkileyecektir. Bu ayrıntı göz kapağı estetiğinde de geçerlidir. Operasyon ne kadar başarılı geçmiş olursa olsun, ameliyattan sonraki süreçte dikkat etmeniz gereken hususlara riayet etmezseniz sorun yaşamanız muhtemeldir. Göz kapağı ameliyatı sırasında göz kapaklarının olduğu bölüme minik dikişler atılabilmektedir. Bu dikişlerin dış etkenlerden etkilenmeden sağlıklı bir şekilde durabilmesi için doktorunuzun da önerdiği bir bandaj durumu olacaktır. Bu bandajı sıkılmadan muhafaza etmek önemlidir. Bu bandajlar gözlerinizde takılıyken görme yetinizin olumsuz etkilenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak, siz göz sağlığınız açısından operasyondan sonraki 1 haftalık süreçte uzun süre kitap okuma veya ekrana bakma gibi göz yoracak aktivitelerden kaçınmalısınız.

Operasyon sonrasında çok fazla dikkat çekmeyecek düzeyde hafif morarmalar ve basit düzeyde ödemler görülebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız soğuk kompres yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Ameliyat sonrası süreçte buz tedavisi uyguladığınız takdirde bahsi geçen ödem sorununu hiç yaşamayacağınızı belirtelim. Aynı zamanda oluşan morluklar da birkaç günlük süre içerisinde yok olacaktır. Oluşan ödem ile mücadele kapsamında başka bir yöntemde uyurken başınızın yüksek bir konumda durmasıdır. Ek bir yastık ile bu sorunu çözebilirsiniz. Ameliyat sonrası bir başka merak edilen konuda makyaj yapmaya ne zaman başlanacağıdır. Bu süreçte göz kapaklarınızda bandaj olacağından bahsetmiştik. Bu nedenle yaklaşık olarak 10 günlük sürede makyaj yapılması önerilmemektedir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Estetik operasyonlar kişinin kendi isteğine bağlı olduğundan devlete bağlı sağlık güvenceleri kapsamına girmemektedir. Ancak, bununla ilgili Özel sektörde birçok klinik ve doktor bulunmaktadır. Bu kadar çeşitlilik hastalar için olumlu bir durum olduğu kadar maalesef ki bazı olumsuzlukları da barındırabilmektedir. Öncelikli olarak bu kadar geniş bir sektörde isim yapabilmek ve öne çıkabilmek için kesinlikle ve kesinlikle kaliteyi elden bırakmamak gerekmektedir. Söz konusu kalite olduğunda ise belirli bir ücret tarifesi standardı bulunmaktadır. Ancak, amaç sağlık olduğunda özellikle de göz sağlığı olduğunda riske girmek gereksizdir. Ekonomi yapmak adına sağlığınızdan olmak istemiyorsanız eğer, fiyat ölçeğini sonraki değerlendirme aşamalarında dikkate almalısınız. Önceliğiniz her daim kalite, tecrübe ve profesyonellik olmalıdır. Estetik operasyonlar belli standartlarda ilerleyen işlemler değildir. Yani demek istediğimiz; her göz kapağı ameliyatı olmak isteyen kişi için aynı işlem uygulanmamaktadır. Bu operasyonlar tamamen kişisel uygulamalar kapsamına girmektedir. Kimi hastaların sadece üst göz kapağına müdahale etmek yeterli gelirken kimi hastalarda ise gözaltı torbalarını almak ve göz çevresine farklı müdahalelerde bulunmak gerekebilir. Bu nedenle de standart bir fiyat tarifesi üzerinden ilerlemek ne yazık ki mümkün değildir. Estetik ameliyatına karar verme aşamasında fiyat tarifesini öğrenme isteği tabii ki normaldir. Sonuçta planlamalarınızı yaparken ekonomik boyutunu bilmek zorundasınız. Ancak bunu karar aşamasında değil araştırma sürecinde, uzmanlarla yapacağınız ön görüşmeler sırasında öğrenmeniz mümkündür.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!