göğüs küçültme ameliyatı

Göğüs küçültme operasyonu genelde estetik amaçlı ve  estetik amaçlar dışında bazı sorunları gidermek için de uygulanmaktadır. Çok büyük ve sarkan göğüsleri bulunan kadınlar, memelerinin aşırı ağırlığı nedeni ile boyun, sırt, bel ağrısı gibi sorunlar ile karşılaşır. Bununla beraber sutyenin askı izleri, kötü koku, pişik, terleme, akıntı ve deri tahrişi gibi sorunlar da görülür.

Genelde estetik amaçlı olarak uygulanan meme küçültme ameliyatları, estetik amaçlar dışında bazı sorunları gidermek için de uygulanmaktadır. Çok büyük ve sarkan göğüsleri bulunan kadınlar, memelerinin aşırı ağırlığı nedeni ile boyun, sırt, bel ağrısı gibi sorunlar ile karşılaşır. Bununla beraber sutyenin askı izleri, kötü koku, pişik, terleme, akıntı ve deri tahrişi gibi sorunlar da görülür.

Kadınların kamburlaşmasına da neden olan göğüs büyüklüğü postür bozukluğu sorununu meydana getirir. Bunun gibi fiziksel sorunların yanında, genç kızların utangaç ve çekingen olması gibi psikolojik olumsuzluklara da neden olur. Teknolojik gelişmeler ışığında uygulanan meme küçültme ile bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Estetik ve kozmetik bir iyileştirmenin dışında fiziksel bir rahatlama sağlanması için uygulanan meme küçültme operasyonuna genelde çok büyük ve sarkan göğüslere sahip olan kişiler başvurur. Çünkü sarkan göğüsler günlük aktivitelerde kısıtlamalar meydana getirir.

Genel olarak göğüs gelişimi tamamlanmadan meme küçültme işlemi yapılmaz. Ancak meme büyüklüğü çok fazla ve sarkıklık yoğun ise kişiye yüksek oranda zarar vereceği için erken yaşlarda da yapılabilmektedir. Meme küçültme işlemini tamamı ile anlayacak olgunlukta olan ve gerçekçi bazı beklentileri bulunan büyük ve sarkık göğüslü kişiler, meme küçültme operasyonu için uygundur.

Öncelikle kişinin beklentileri not alınır ve bu beklentilere uygun bir değerlendirme yapılarak işlemler planlanır. Gerekli ölçümler yapılarak, operasyon öncesi fotoğraflar çekilir. Böylece işlem sonrasında karşılaştırma yapılabilir.

İşlem öncesinde kişinin yaşı, memelerinin şekli, büyüklüğü, erinin durumu, kişinin şeker ve tansiyon gibi hastalıkları değerlendirilir. Sonucu etkileyecek durumlar belirlenir ve işlemin başarılı bir şekilde sonuçlanması için tüm planlar yapılır.

Genel anestezi altında yapılan meme küçültme işlemi ortalama olarak 3 – 4 saat sürmektedir. Memenin kahverengi kısmında çok ufak bir iz kalır ve bu iz belli olmaz. İşlemden sonra ince bir pansuman yapılır.

İyileşme sürecinin daha kısa sürmesi için cerrahi sütyen giydirilir. İlk iki gün içerisinde biriken kan ile sıvıların dışarıya atılması için her iki memenin yan kısımlarına dren yerleştirilir. 3 gün sonra drenler alınır ve 4 – 5 gün içinde normal hayata dönülür.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!