göğüs küçültme ameliyatı

Kadınların dış görünümlerinde proporsiyon uyumu oldukça önemlidir ve bu uyumda göğüs büyüklüğü oldukça önemli bir ayrıntıdır. Üstelik bu ayrıntı sanılanın aksine sadece estetik açıdan değil aynı zamanda sağlık bakımından da atlanmaması gereken bir detaydır. Bu nedenle de özellikle göğüs küçültme ameliyatlarına dair talepler ile oldukça sık karşılaşılmaktadır. Büyük göğüs ölçüleri özellikle bayanlarda ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir. Bu sorunların en sık karşılaşılanı boyun, sırt ve omuzlarda yüksek düzeyde ağrılardır. Ayrıca, büyük göğüslerde bir süre sonra yer çekiminin de etkisi ile sarkmalar oluşacağından pişik ve hoş olmayan kokular ile karşı karşıya kalmak olasıdır. Bunların yanı sıra günlük fiziksel aktiviteler konusunda da ciddi sıkıntılar yaşanacaktır.

Göğüs Küçültme Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme küçültme operasyonları sadece büyük göğüslerin küçültülmesi amacıyla değil aynı zamanda farklı büyüklükteki göğüslerin aynı ölçüye indirgenebilmesi amacı ile de yapılabilmektedir. Bu tarz uygulamalarda her iki memeye de operasyon yapılmakta ve uygulanacak teknikleri uzmanınız belirlemektedir. Bazen her iki memeye aynı uygulamalar yapılabildiği gibi bazen de farklı teknikler uygulanabilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda en geniş ve sağlıklı bilgiyi operasyonunuzu gerçekleştirecek olan uzmandan edinmeniz daha doğru olacaktır. Operasyon sonrasında istenilen büyüklükte göğüslere kavuşmanızın yanı sıra iz kalmaması ya da olabilecek en minimum düzeyde iz kalması, şikayetlerinizin son bulması, ayrıca emzirme sürecinin devam edebilmesi operasyon başarısını belirleyen temel ayrıntılardır. Tabii ki, özellikle de emzirme süreci ile ilgili olarak kullanılan her yöntem bu sonuca imkân verecektir diyemeyiz. Son dönemlerde teknolojinin sağlık sektörüne de yansıttığı yenilikleri sayesinde bu alanda oldukça güzel gelişmeler elde edilmiştir. Ancak, yine de tüm bu detaylar operasyon öncesinde uzmanınız ile karşılıklı görüşülmesi gereken noktalardır. Şüphesiz ki, düzenli iletişim halinde olunan uygulama sonucunda gönlünüzü hoş eden gelişmeler ile karşılaşmanız oldukça yüksek ihtimaldir. Öyleyse siz hayal edin, izin verin hayalleriniz ile aranızda köprü olalım.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Kimin İçin Uygundur ?

Estetik ve kozmetik bir iyileştirmenin dışında fiziksel bir rahatlama sağlanması için uygulanan meme küçültme operasyonuna genelde çok büyük ve sarkan göğüslere sahip olan kişiler başvurur. Çünkü sarkan göğüsler günlük aktivitelerde kısıtlamalar meydana getirir.

Genel olarak göğüs gelişimi tamamlanmadan meme küçültme işlemi yapılmaz. Ancak meme büyüklüğü çok fazla ve sarkıklık yoğun ise kişiye yüksek oranda zarar vereceği için erken yaşlarda da yapılabilmektedir. Meme küçültme işlemini tamamı ile anlayacak olgunlukta olan ve gerçekçi bazı beklentileri bulunan büyük ve sarkık göğüslü kişiler, meme küçültme operasyonu için uygundur.

Göğüs Küçültme Nedir?

Göğüslerin büyüklüğü ve buna bağlı olumsuzluklar yaşayan kadınların, göğüslerini küçültmek amacıyla yapılan ameliyatın adı meme küçültme ameliyatıdır.

Büyük göğüsler denilince akla çekicilik gelse de vücut yapısını bozan göğüsler hem sağlık hem estetik açısından problemler yaratmaktadır. Göğüs küçültme ameliyatına karar verme sürecinde aşağıda belirtilen sorun ya da sorunlar yaşanılıyorsa; uzman bir doktor görüşü mutlaka alınmalıdır.

 • Sırt ağrısı,
 • Boyun ağrısı,
 • Göğüslerin altında pişik ya da mantar,
 • Göğsü saklama çabası,
 • Kıyafet alma sırasında yaşanan zorluklar,
 • Sütyen askına bağlı olarak omuzda oluşan çukurlaşmalar,
 • Bel fıtığı,
 • Sarkmış meme uçları,
 • Fiziksel aktivitede zorluk
 • Göğüslerin iriliği sonucu şişman görünme,
 • Psikoloji nedenler göğüs küçültme ameliyatını gerektiren olumsuzluklar olarak sıralanabilir.

Uzman doktor tarafından gerekli muayeneler yapıldıktan sonra göğüs küçültme estetiği kararı verilmesi durumunda rutin kontroller yaptırılır. Sigara için hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası sigara kullanmaları tavsiye edilir. Eğer kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa, ameliyattan 1 hafta önce bırakılması gerekir. Ameliyat öncesi hastanın beklentilerine dair talepler öğrenilir ve ameliyata yönelik detaylar konuşulduktan sonra ameliyat süreci başlar.

Göğüs küçültme ameliyatlarında öncelikle hastanın yaşı dikkate alınarak, hamilelik geçirip geçirmeyeceği ve cilt yapısı gibi ekstra durumlar doğrultusunda ameliyat yöntemine karar verilir. Göğüs küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve meme büyüklüğüne göre ameliyat süresi değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 2-4 saat arası sürer.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmedir?

Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında göğüs çevresinde morluk ve yara olması normaldir. Dikiş yerlerinde ağrı olacağı için ağrı kesicilerle hasta desteklenir. Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında hasta 1 gece hastanede kalır.  Ancak 2 gün sonra banyo yapabilir ve işe dönmesi 1 hafta gibi bir süreyi alabilir. Ameliyat sonra 2 hafta boyunca sporcu sütyeni mutlaka takılmalıdır. Böylelikle ameliyat bölgesinde ödem oluşumu engellenir ve dış etkenlere karşı da korunmuş olur. Göğüslerin asıl şeklini alması 6 aylık bir süre sonucunda gerçekleşir. Bu süreçte bu bölgeye hassas davranılmalı, 2 ay boyunca ağır sporlar yapılmayacağı gibi ağır yükte kaldırılmamalıdır. Tabiki göğüs küçültme estetiği sonrasında doktor kontrollerine düzenli gidilmesi de iyileşme sürecinin hızlanmasında önemli bir etkendir.

Göğüs küçültme ameliyatı sırasında az kesilerle göğse giriş yapılsa da hafif ama belirgin bir iz kalır. Dışarıdan görülebilen bir dikiş olmamasına rağmen yara dudakları birbirine yapıştırılmaktadır. Teknik iz kalma sürecinde etkilidir. Ama iyileşme sürecinde hastanın uygulaması gerekenler anlatılır ve bunları uygulayan hastaların genetik özellikleri etkili olmakla birlikte izlere yönelik şikâyet olmamaktadır. Göğüs küçültme ameliyatı sonrasında şayet iz kalırsa farklı tedavi yöntemleri kullanılarak, oluşan izlerin kaybolması yönünde çalışmalar yapılır.

Yapılan plastik cerrahi yöntemler içerisinde vücut imajında en hızlı değişiklik yaşanan ameliyat göğüs küçültme ameliyatı olmakla birlikte, büyük göğüslerin verdiği tüm olumsuzluklardan hasta kurtularak, daha mutlu ve güvenli hatta rahat bir şekilde hayatına devam eder.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Değişir?

Göğüs küçültme estetiği fiyatı belirlemede ameliyat sırasında kullanılacak teknik, oldukça önemli olmakla birlikte ancak hastanın ihtiyaçlarına göre uzman tarafından belirlenir. Göğüs küçültme ameliyatı meme küçültme işlemi olarak yapılırken amaç belirtilen olumsuzluklardan hastanın kurtulmasıdır. En bilenen ve tercih edilen yöntemde göğüs yapısını oluşturan yağ ve meme dokusu ile beraber deri çıkarılır. Göğüsler küçültülerek daha sıkı hale getirilir. Göğüs ucunu çevreleyen kahverengi deride bu ameliyat sayesinde azaltılabilir.

Göğüs küçültme ameliyatı sayesinde hastanın daha küçük göğüslere sahip olması sağlanırken, daha şekilli ve vücuduyla uyumlu göğüsler yaratılarak; kadının kendini daha iyi ve canlı hissetmesi sağlanır.

Göğüs küçültme plastik cerrahi içerisinde önemli bir ameliyat olarak kabul edilmekte ve fonksiyonel bir ameliyat olarak uzmanlar tarafından değerlendirilir ve bu nedenle ameliyatı yapan kişinin de alanında uzman olması hem ameliyatın başarılı geçmesini sağlarken hem de iyileşme sürecini hızlandırır.

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatları ameliyatı yöntemi, uygulandığı hastane, ameliyat süresi, ameliyatta kalış süresi gibi değişkenlere göre belirlenmektedir. Hastanın ihtiyaçlarına göre yöntemler belirlendiği için yöntem de fiyat belirlemede çok önemli bir değişkendir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!