göğüs dikleştirme

Göğüs dikleştirme operasyonu kadınların korkulu rüyalarından birisi meme sarkması sorununa çözüm üretmektedir. Hamilelik, yer çekimi, genetik faktörler, emzirme ve kilo alıp verme gibi etkenler sonucu meme sarkması neredeyse kaçınılmazdır. İşin içerisinde yaşlılık da girdiği takdirde, bu sorun meydana gelebilir.

Kadınların korkulu rüyalarından birisi meme sarkması sorunudur. Hamilelik, yer çekimi, genetik faktörler, emzirme ve kilo alıp verme gibi etkenler sonucu meme sarkması neredeyse kaçınılmazdır. İşin içerisinde yaşlılık da girdiği takdirde, bu sorun meydana gelebilir. Günümüzde meme dikleştirme operasyonları ile kadınlar bu etkenlere meydan okuyabilmektedir. Bu noktada doğru yöntem ve teknikleri tercih etmek, alanında uzman doktorlardan destek almak ve bilinçli hareket etmek gerekecektir. Estetik uygulamalar arasında yer alan bu operasyon, bu alanda uzmanlığını kazanmış doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Meme dikleştirme operasyonu için lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Hastalar kendisini bu operasyona gerçekten hazırladıktan sonra adım atmalıdır. Yaklaşık olarak yarım saat kadar sürecek olan bir operasyondur. Göğüs kısmının sinir uçları ile kan damarlarına giden bağlantısı yeniden onarıldıktan sonra dik ve doğal bir görünüm kazandırılır. Operasyondan sonra göğüs ucunun üstünde küçük bir operasyon izi kalabilir. Zaman içinde büyük ölçüde iyileşme ve kaybolma gösterse de, tamamen silinmesi mümkün olmayabilir. Hastaların ameliyat öncesi merak ettikleri her soruyu doktorlarına sorması önemlidir. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek doğru olmayacaktır.

Göğüs dikleştirme ameliyatına girişten öncesi ve sonrasında doktor tavsiyelerine mutlaka tam şekilde uyulması önemlidir. İyileşme dönemini hızlı bir şekilde atlatmak için bol kıyafetler giyilmelidir. Göğüs kısmında baskıya sebep olacak hiçbir etkene izin verilmemelidir. Ameliyat sonrasında hastalar kendisini yorgun hissedebilir, aynı zamanda göğüs kısmında zaman zaman ağrı meydana gelebilir. Bu beklenen bir durumdur. Doktorun verdiği ilaçlar dışında bir şey alınmamalıdır. Bol bol dinlenme ihtiyacının yanında, hastalar ağır bir şey kaldırmamalıdır. Bazı bireylerde ameliyat sonrası yoğun stres devam edebilir. Sakin kalmalarını sağlayacak şeylerle zamanlarını geçirmelidirler. Her hastanın kendi özel durumuna bağlı olarak, 1-2 haftalık bir dinlenme süreci yeterli olacaktır. Bandajların alınması için de yine doktor muayenesi beklenmelidir.

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında hastalar özellikle göğüs kısmını çalıştıracak egzersizlere devam etmelidir. Bir daha sarkmama gibi bir vaati olmayan bu uygulamalardan sonra hastalar bedenlerinin daha sıkı kalması için sporu hayatlarına dahil etmelidir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!