göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme operasyonu ile destekli sütyenlere elveda; Çekici ve dolgun göğüsler her yaşta kadında  her zaman istenilen bir durum olmuştur. Özellikle ergenlikten sonra göğüs büyümesi duran  ya da doğum veya kilo verme gibi durumlardan sonra göğüslerde küçülme yaşayan kadınlarda göğüs büyütme ameliyatı, sorunları kolayca çözmektedir.

Destekli sütyenlere elveda; Çekici ve dolgun göğüsler her yaşta kadında  her zaman istenilen bir durum olmuştur. Özellikle ergenlikten sonra göğüs büyümesi duran  ya da doğum veya kilo verme gibi durumlardan sonra göğüslerde küçülme yaşayan kadınlarda göğüs büyütme ameliyatı, sorunları kolayca çözmektedir. Bunun için hastanın durumuna göre silikon meme protezi ya da yağ enjeksiyonu yapılabilir. Her iki durumda işlem süresi 60 dakikadan kısa sürmekte ve sonuç hemen elde edilmektedir. İşlem sonrası özellikle  istediği tür elbise, sütyeni rahatça giyebilir ve destekli sütyenlere elveda edebilir.

İstediğin büyüklükte göğüsler; meme büyütme ameliyatı kliniğimizde en sık yapılan ameliyatlardan bir tanesidir. Ameliyat öncesi özellikle hastaların omuz ve göğüs çevreleri ölçülerek en uygun boyut protez belirlenir. Ameliyat öncesi gerçek protezlerin birebir aynısı olan sizerler ile deneme yapılarak danışanımızla beraber karar verilir.

Meme büyütme ameliyatı yalnızca memeyi büyütmekle kalmaz, aynı zamanda memeye şekil vermeyi de sağlar. Özellikle dekolte bölgesini belirginleştirmede en önemli yöntemdir. Hafif sarkması olan memelerde dikleştirmeye yardımcı olur

Meme silikonu kas altı, zar altı ya da meme dokusunun altına konulabilir. Meme protezi göğüs altından, meme başından ya da koltuk altından yerleştirilir. Seçim hastanın istediği memenin boyutu , hastanın memesinin orijinal büyüklüğü ve şekli göz önünde bulundurularak muayene sonucunda karar verilir. İşlem genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası sonuç hemen elde edilse de 1 hafta dinlenme önerilir. Genellikle 3. Haftadan sonra hastalar tamamen normal gündelik hayatlarına dönerler.

Göğüs gelişimi tamamlayan her kadın meme büyütme işlemi için aday olabilir. Özellikle ergenlikten sonra göğüslerinde yeterli büyüme olmayan ve bu görüntüden memnun olmayan genç hastalar, doğum ya da kilo verme sonucu göğüslerinde küçülme yaşayıp, eski göğüs boyutuna dönmek isteyen hastalar bu işlemle isteklerine kavuşabilirler.

Hamilelikte ya da emzirme sırasında meme büyütme işlemi, emzirme bittikten 1 yıl sonrasına kadar ertelenmesi gerekir. Ailede meme kanseri öyküsü olan hastalar işlemden önce meme ultrasonografi ya da mamografi ile kontrol edilmeleri gerekmektedir.

Ameliyat öncesi iki kez görüşme yapılır. İlk görüşmede danışanımızın genel sağlığı, mevcut meme büyüklüğü ve meme şekli detaylı muayene ile tespit edilir. “Vücuduyla orantılı olan doğal görünüm mü istiyorsunuz? Çok büyük olmasını mı, yoksa vücudunda hala doğal görünen en büyük boyuta sahip olmasını mı istiyorsunuz? “Yapışmış” bakışından kaçınmak ister misiniz? “ gibi sorulara beraber cevap aranır. Göğüslerinizi inceleyerek, göğsün anatomisini, göğüs kitlelerinin olup olmadığını,  göğüslerin ve cildinin gevşekliğini değerlendirilerek ulaşmak istediğiniz sonuç için detaylı bir plan hazırlanır. Ayrıca bu hedeflere ulaşmak için seçenekler tartışılır ve kullanılacak protezin boyut, tip ve yerleşimi konusunda karar verilir.

İkinci görüşmede orijinal meme protezlerinin benzeri olan size yardımı ile simülasyon yapılır. Danışanımız ile ameliyat öncesi son kararlar verilir. Ayrıca eğer danışanımızda rahatsızlık veren meme asimetrisi gibi konular da varsa ek işlemler konuşulur.

İşlem sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olabilirsiniz. Gerekli antibiyotik ve ağrı kesiciler taburculuk öncesi reçete edilir. İşlem sonrası takılan özel sütyeni 3 hafta boyunca takılması önerilir. 3. Günde banyo yapabilirsiniz. 1. Hafta ilk kontrol yapılarak memenin durumu değerlendirilir. Bu aşamadan sonra hastalarımız işe rahatça dönebilir.

İlk üç hafta ağır kaldırma ve kol egzersizleri önermiyoruz. Yine ilk üç hafta sırt üstü yatılmasını tavsiye ediyoruz. Üç haftadan sonra hafif egzersizlere ya da yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Altıncı haftadan itibaren ağır egzersizlere başlayabilirsiniz.

Meme protezinin vücuda tam oturması ve şeklini alması 6 ayda olmaktadır.

Belirli meme büyüklüğüne sahip ve özellikle genel olarak memenin büyümesini değil de dekolte bölgesi gibi belirli alanlarda büyüme isteyen danışanlarımıza yağ enjeksiyonu ile meme büyütme öneriyoruz. Genellikle iki veya üç seansta istenilen meme boyutuna ulaşılır.

Özellikle sarkan ve küçük memelerde,  büyütmenin yanında dikleştirme işlemi de uygulanarak dik ve dolgun göğüsler elde edilir. Detaylı bilgi için “Meme Dikleştirme” bölümüne bakabilirsiniz.

Kadınlarda bir memenin diğerinden daha büyük olması nadir karşılaşılan bir durum değildir. Bu durum meme büyütme ameliyatına engel teşkil etmez. Farklı boyutlarda protezler seçilerek memelerdeki asimetri düzeltilebilir ve iki memenin de aynı boyutta olması sağlanabilir. Meme ameliyatları sırasında ayrıca sarkıklığa da müdahale edilebilmektedir. Takılan protezler büyük oranda sarkmayı giderse de, cerrahlar bazen memeyi toparlamayı da tercih edebilirler. Ameliyat sonrasında memenin tam şeklini görebilmek için iki ay geçmesi gerekir. Ameliyat sonrası toplanan ödemin atılması, oluşan şişliklerin inmesiyle memenin son şekli ortaya çıkar. Sarkma ile ilgili sorunlar muayene sırasında tespit edilir ve eğer müdahale gerektirecekse meme büyütme ameliyat ücretleri hesaplanırken, bu işlem de dahil edilir.

Estetik ameliyatlar günümüzde geçmişe göre çok daha uygun fiyatlıdır ve daha fazla kişi maliyetleri karşılayabilecek durumdadır. Artık kredi kartı taksitlendirmeleri gibi yeni ödeme seçeneklerinin de devreye girmesiyle sadece ayrıcalıklı insanlar değil, belli bir geliri olan ve operasyonu yaptırmak isteyen herkes yaptırabilir.

Operasyon ücretlerine protez ücreti de etki eder. Protez seçerken kaliteden ödün vermemek, operasyonun uzun ömürlü olmasında etkendir. Protezleri yuvarlak, damla şeklinde ve birçok boyutta bulmak mümkündür. Dokusunu, şeklini ve boyutunu almak istediğiniz sonuç doğrultusunda doktorunuzla birlikte seçebilirsiniz. Protezinizin markası ve üretim numarası gibi detayları kliniğinizden belge olarak almanız gerekir. Böylece istediğiniz kalitede protez takıldığından emin olabilirsiniz. Meme büyütme ameliyat ücretleri ve meme büyütme yöntemleri seçeneklerinde kullanılan protez ücreti ile birlikte hesaplanır ve size  bildirilir.

Meme büyütme; estetik kaygılarla ya da kanser hastalığı tedavisi sırasında meme dokusunda oluşan kayıpları gidermek amacıyla sıklıkla uygulanan bir ameliyattır. İlk kez 1962 yılında ABD’de yapıldığından beri prosedür gelişmiş ve dünyanın her yerine yayılmıştır. Meme estetik cerrahisi alanında en iyi doktorlar ve en iyi hastaneler ülkemizde bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ülkemizde yaşayan kadınlar çok şanslıdır. Sağlık açısından hiçbir sorun yaratmayan bu ameliyat, kişilerin yaşamlarına daha mutlu devam edebilmelerini sağlamaktadır. Meme büyütme ameliyat ücretleri artık eskisine göre çok daha makul ve birçok insan tarafından karşılanabilir düzeydedir.

Bu ameliyatı yaptırmak isteyenlerin fiyat bilgisi almadan önce süreçle ilgili bilgi edinmeniz yerinde olur.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık üç ila dört saat arası sürer. Protezin meme içine yerleştirilmesi için bazen 5 santimlik bir kesi atılabilir bazen de milimetrik bir delikten yerleştirme yapılabilir. Bu hastanın durumuna ve kullanılacak proteze bağlıdır. Kesinin atılacağı yere doktor ve hasta ameliyat öncesi birlikte karar verirler. Meme altından, kol altından, areola da denilen meme ucu çevresinden ya da göbek deliğinden kesi atılması mümkündür. Prosedürün nasıl yapılacağı meme büyütme ameliyat ücretleri konusunda belirleyici etkenlerden biridir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!