Çene Estetiği

Yüzü tekrar dengelemek adına ihtiyaç duyulan operasyonlardan biri olan çene büyütme ameliyatı, çene çizgisinin düzelmesine ve yüzün daha orantılı bir görüntü elde etmesine imkan sağlar. Yaşın ilerlemesi ile beraber azalan kemik yoğunluğu, buna bağlı olarak dokuların yavaş yavaş işlevini kaybetmesine yol açar. Çenenin zamanla geriye çekilmesine neden olan bu durum, daha küçük görünmesine sebebiyet verir. Bu nedenle ihtiyaç duyulan çene büyütme ameliyatları, günümüzde en ileri yöntemler gerçekleştirilerek başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Oldukça önemli ve titiz bir çalışma gerektiren çene büyütme ameliyatı, her hastanın yüz özelliklerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Geriye çekilmiş olan bir çene yapısına sahip olmak, yüzün genel bütünlüğünü bozarak ortaya dengesiz bir görüntünün çıkmasına sebep olur. Bu nedenle çene yapısı az gelişmiş olan adaylar, çene büyütme ameliyatını tercih edebilirler. Çene yapısının az gelişmesi ya da geri çekilmesinin birçok farklı nedeni olabilmektedir.

Çene büyütme ameliyatı öncesinde çene yapısının nasıl olacağı hakkında detaylı bilgiler hasta ile paylaşılmakta ve bu onay neticesinde operasyon gerçekleştirilmektedir. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen çene büyütme ameliyatı sonrasında önemli bir iz görünümü oluşmayacaktır. Çene büyütme ameliyatından sonra o bölgedeki hislerin değişikliğe uğraması normal bir süreçtir. Bölgedeki anestezi etkisi geçtikçe bölgedeki sinirler yeni duruma alışacak ve hisler tekrar artmaya başlayacaktır.

 Çene büyütme ameliyatında hastanın makul bir beklenti içerisinde olması gerekmektedir. Çene implantı uygulamasında, erkek ya da bayan fark etmez hastanın bunun için hazır olması oldukça önemli bir durumdur.

 Çene büyütme ameliyatından sonra bölgede belli bir şişlik ya da morluk meydana gelebilir ancak bu korkulacak bir durum değildir ve ilaç ile tedavi edilebilmektedir. Yüzünüzde son derece doğal bir görünüm yaratacak olan çene büyütme ameliyatı sonrasında, istediğiniz gibi orantılı bir yüze sahip olabilmektesiniz. Çene büyütme ameliyatında istenilen sonuçların elde edilmesi ise yaklaşık 3 ay gibi bir süreyi kapsayabilir. Bu sürenin sonunda en az yara izi ile en doğal görünümde bir yüz ile hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!