brezilya kalçası estetiği

Daha dolgun ve büyük bir kalça birçok kadının hayali olmakla birlikte, günümüzün trendlerine de girmeyi başarmıştır. Bu konuda Brezilya popo estetiği ile daha dolgun ve büyük bir kalça görünümüne sahip olmak mümkün. Kurumumuzda en sağlıklı ve güvenli koşullar altında yapılan Brezilya popo estetiği ile herkes hayalindeki görünümüne kavuşabilir. Operasyon esnasında uygulanan teknik ve malzemeler sayesinde oldukça doğal bir kalça görünümü ortaya çıkmaktadır.

Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

Brezilya popo estetiği, popo bölgesinin baştan şekillendirilmesi için yapılan dik ve dolgun kalça elde etmek adına yapılan müdahaledir. Dolgun bir popo cazibeli ve güzel bir kadın simgesi ile bütünleştiği için son yıllarda kadınlar tarafından Brezilya popo estetiğine olan ilgide artmıştır.

Brezilya popo estetiği, dik ve dolgun kalçalar elde edilmesi adına yapılan müdahalenin adıdır ve popo görünümü düzeltmek adına iki farklı yöntem uygulanmaktadır. İlk yöntemle hastanın kendine ait olan yağ dokusu kullanılırken, ikinci yöntemde silikon popo protezi kullanılır ve popo bölgesinin büyümesi sağlanır. Bu iki yöntemden hangisinin kullanılacağına ise, doktor cerrahi müdahale sırasında karar verecektir. Ayrıca Brezilya pop estetiği ameliyatı sırasında

· Uyluk germe,

· Meme büyütme,

· Karın germe,

· Liposuction gibi farklı estetik ameliyatları da gerçekleştirilebilir. Bu nedenle hasta öyküsünün dikkatli dinlenmesi gerekmektedir.

Brezilya popo estetiği yaptırmaya uygun olan kadın tipi, popo yapısı küçük olan kişiler olup, popo şekli kare ya da düz görünümde olan kadınlar istedikleri gibi genç ve diri görünümlü kalçalara sahip olabiliyorlar. Aynı zamanda aşırı kilo kaybı ya da yaşlanma sonucu sarkma, düzleşme ya da gevşeme gibi sorunlar yaşayan kadınlar da Brezilya popo estetiği sayesinde istedikleri görünüme sahip olurlar. Özellikle kilo kaybı ve yaşlanma gibi nedenlerle popo bölgesi eski formunu kaybediyorsa yağ enjeksiyonu uygulanarak Brezilya popo estetiği yaptırabilir. Çünkü yağ hücreleri kendini yenileyebilmektedir. Başka bir bölgeden alınan yağ dokusu, popoya enjekte edilir. Herhangi bir kesi söz konusu olmadığı için bu yöntemde bir yara izi de bulunmaz. Ama bu yöntemin kullanılması için yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerin vücutta olması gerekir. Tabiki popo yapısının da tümüyle kaybolmamış olması gerekir. Çok zayıf olan ve popo yapısı düşük olan kişilere bu yöntem kesinlikle uygulanamaz.

Ayrıca popo bölgesi aşırı sarkmış olan ve düşük olan hastalarda da yağ enjeksiyonu ile birlikte silikon protez de kullanılması istenilen sonuç açısından daha doğrudur. Bu kararı ancak estetik cerrahı verebilir.

Brezilya Popo Estetiği Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Brezilya popo estetiği ameliyatı genel anestezi yapılarak uygulanır ve 2-3 saat sürer. Protez kullanılması durumunda ameliyat ardından bölgede sıvı birikme ihtimaline karşı sıvının dışarı atılabilmesi adına dren yerleştirilir. Drenlerin çıkarılma süresi 3-5 gün arasında değişkenlik gösterir. Oluşturulan yeni popo görünümü, şekil açısından korunabilmek amacıyla doktor tarafından önerilen korse, yine doktorun uygun gördüğü süre boyunca takılır. Bu birkaç haftayı bulabilir. Hata 1 gece hastanede kalır ve ağrı ya da yorgunluk gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı doktor tarafından reçete verilir. İlk günlerde hasta sadece yan oturabilir ve silikon protezin yerinden kaymasını engelleyebilir. Popo şekli şişliklerinde inmesi ile birlikte 3-6 ay içerisinde şekil olarak kendini gösterir.

Yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yapılmışsa, hasta iki hafta sonra iş başı yapabilir. Ama tam iyileşme gerçekleşene kadar ki bu da 7-8 haftayı bulur popo bölgesine çok baskı olmaması için yastık desteği alarak oturmalıdır.

Silikon popo protezi ile Brezilya popo estetiği ameliyatı yapılmışsa, iyileşme süreci üç haftayı bulur ve yine hasta yastıktan destek alarak oturmak zorundadır. Süreç sonunda hasta rahatlıkla araba kullanabilir ama onda da yastık kullanması tavsiye edilir. Spor ya da fiziksel aktivitelere 8-10 hafta sonra başlaması tavsiye edilir.

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Brezilya popo estetiği ameliyatı sonrasında yönteme bağlı olarak kalıcı iz kalabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılırsa, izler kalıcı değildir. Bu izlerde iyileşme süreci kapsamında gözle görülemeyecek derecede kaybolur. Bu nedenle bu yöntemin diğer adı da izsiz yöntemdir. Silikon protez kullanılan yöntemde ise pop yanakları arasında kesi açıldığı için bu izler kalır ama ayakta olduğunda bu izler kesinlikle belli olmaz. Çünkü görünmeyecek şekilde iç tarafta kesi açılır ve süreç geçtikçe bu izlerin belirginliğinde de azalma söz konusu olur.

Brezilya popo estetiği fiyatları uygulanan yöntemlere göre farklılık göstermekle birlikte, uygulanan yönteminde kalıcılık süresi farklıdır. En etkili ve kalıcı yöntem silikonlu protez yöntemi olup, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!