boyun germe

Güzellik bir bütündür. Bir insana baktığınızda ilk olarak dikkatinizi çeken bölüm yüz kısmı olsa da, yüzün devamı niteliğinde olan boyun bölümü, kapsam dışı bırakılamaz. Kusursuz güzellikte bir yüzün altında çeşitli deformasyonlara maruz kalan bir boyun düşünülemez. Bu nedenle de yüz estetiğine ne kadar önem veriyorsanız boyun estetiğinede aynı şekilde dikkat etmelisiniz. Boyun bölümü yapı olarak oldukça hassas bir dokuya sahiptir. Bu nedenle de yılların izleri yerçekiminin gücüyle birleşerek henüz orta yaşlarda iken sarkma ve gevşeme sorunlarına neden olmaktadır. Bu şekilde çevresel etkenlerin yanı sıra bazen oldukça genç yaşlarda genetik yapının etkisiyle aynı deformasyonları görmek mümkündür. Bu aşamada da estetik müdahalelerden Yardım almak kaçınılmazdır.

Boyun Germe Estetiği Nedir?

Her insanın doğuştan veya zamanla oluşan çeşitli kusurları bulunabilmektedir. Bu kusurlar bazen kişileri rahatsız edebilmektedir. Günümüzde artık birçok şekilde bu kusurlar kamufle edilebilmektedir. Gerek kozmetik ürünleri gerekse farklı seçeneklerle ya da daha kalıcı bir çözüm yolu bulmak adına estetik operasyonlarla bu kusurlar ortadan kaldırılabilmektedir. Estetik operasyonlar ilk etapta bazı kişiler için gereksiz görülüp farklı çözüm yolları geliştirilebilir. Ancak, söz konusu boyun bölgesi olduğunda maalesef ki farklı çözüm yolları kişiyi yarı yolda bırakabilmektedir. Hem de kalıcı olmayan başka seçenekler, kozmetik gibi kişilere ayrı bir yük ve psikolojik bir baskı durumu hissettirdiğinden çokta talep görmemektedir. Boyun germe ameliyatları, boyunda oluşan deformasyonları çeşitli işlemlerle gergin bir görünüme kavuşturma uygulamasıdır. Genellikle yaş alma ile birlikte oluşan sarkma, gevşeme veya sönmüş balon görüntüsü, bazen de çok hızlı kilo alıp verme sebebiyle oluşmakta ve kişileri rahatsız etmektedir. Boyun germe ameliyatları ile bu görüntüler ortadan kaldırılmaktadır. Oldukça başarılı olan bu işlemler sonucunda hastalar klinikten oldukça mutlu bir şekilde ayrılmaktadır. Bazen sadece yüz bölgesinde sorun olduğunu düşünen danışanlar uzman ile yaptıkları görüşmenin ardından tek sorunun yüzde olmadığına, boyun germe ve yüz germenin birlikte komplike şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğine karar verirler ve bu şekilde çok daha sağlıklı sonuçlar elde ederler. Bazen boyun germe estetiği sadece gıdı bölgesinden kurtulmak için de yapılabilmektedir.

Boyun Germe Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik ameliyatlar hem zahmetli hem de ekonomik olarak hastalar için önemsenecek işlemlerdir. Bu nedenle sadece operasyon sonrası değil operasyon öncesinde de dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Bu noktaların ihmal edilmesi demek operasyon sonrasında istediğiniz başarıyı elde edememek anlamına gelmektedir. Boyun germe ameliyatları öncesinde yaklaşık 3 hafta kadar sigara içmemek gerekmektedir. Ayrıca belirli ilaçların alımına da ara vermelisiniz. Kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımı ameliyat için risk taşımaktadır. Eğer düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa bu konuyla ilgili mutlaka uzmanınıza bilgilendirme yapmalısınız. Ayrıca, ameliyat sonrasında yaklaşık olarak 1 ay boyunca saç boyatma işlemi yaptırmanız önerilmediğinden, dilerseniz operasyon süresinden bir hafta kadar önce saçlarınızı boyatabilirsiniz. Bu süreçte saçların uzun bırakılması ameliyat sonrasındaki pansuman görüntüsünü kamufle etmek için gerekli olabilir. Boyun germe ameliyatından 1 gün sonra kulağın arka kısmında bulunan alandan sıvıların toplanmasına önlem olması için dren alınır. Uygulama sonrası buz

kompresinin iyileşmeye etkisi büyüktür. Boyun germe ameliyatı sonrasında 2 gece boyunca hastanede yatmak gerekebilmektedir. Operasyon sonrası yaklaşık 10 gün kadar sonra saç içinde bulunan metal dikişler alınır. Bu süreçte banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Ancak, operasyondan 2 gün sonraya kadar beklemeniz faydanıza olacaktır. Tüm bu aşamalarda yüz bölgenizde anestezinin etkisi ile bir his kaybı oluşabilir, bu normaldir. Ancak bu his kaybının 1 haftayı geçen sürede hafiflememesi durumunda doktorunuza danışınız.

Boyun Germe Estetiği Fiyatları Nasıl Değişir?

Estetik ameliyatlarda operasyon sonucunda nasıl bir görüntüye kavuşmak istediğiniz son derece önemli bir ayrıntıdır. Hatta operasyonun başarısını değerlendirdiğinizde bile en önemli kriter hastanın beklentilerini karşılayıp karşılayamamasıdır. Bu nedenle estetik ameliyata karar verdiğinizde öncelikli olarak beklentilerinizi netleştirmelisiniz, sonrasında ise beklentilerinize en uygun hizmeti verecek uzman ve kliniği araştırmaya başlamalısınız. Estetik dünyası serbest piyasa ekonomisinin en net görüldüğü alanlardan biridir. Çünkü özellikle de son dönemlerde hizmet veren klinik ve muayenehane sayısı hızla artmıştır. Bu da doğal olarak rekabeti ortaya çıkarmıştır. Ortaya çıkan bu rekabet ortamı her türlü değeri kapsamaktadır. Maddi ve manevi olarak fiyat tarifelerinde dalgalanmalar olması da bu nedenden kaynaklanmaktadır. Ancak, sizin kendinize belirlediğiniz kriterler netleştikten sonra fiyat tarifelerinde çok bir çeşitlilik gözleneceğini düşünmemekteyiz. Boyun germe estetiği fiyatları neye göre değişmektedir diye düşünecek olursanız, birçok sebep buna etkendir. Bazen İç Anadolu’da küçük bir ilde yaptıracağınız ameliyat, batıda çok lüks bir hastanede alanında uzman bir doktorun yapacağı operasyondan çok daha pahalıya mal olabileceği gibi bazen de aynı operasyonu batıda başka bir ilde inanılmaz yüksek tarifeler ile yaptırma durumunda kalabilirsiniz. Az önce de belirttiğimiz gibi serbest piyasa ekonomisi söz konusu olduğunda fiyat tarifeleri üzerinde yorum yapmak güçleşmektedir. Ayrıca boyun germe estetiği operasyonunda hastaya tam olarak nasıl bir işlem uygulanacağı belli değildir. Eğer ki komplike operasyonlar yapılırsa bu da fiyatın artmasına sebep olacaktır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!