Gelişen teknoloji sayesinde estetik alanında da etkileyici yöntemler geliştirilmekte ve bunlardan birisi de 4D vücut şekillendirme olarak karşımıza çıkmaktadır. 4D vücut şekillendirme ile vücut hem atletik bir görünüm kazanırken hem de doğal görünümü sayesinde de göze hitap eder. Ayrıca bu yöntem ile bölgesel yağlarda alındığı için boyutlu incelme sayesinde vücuttaki tüm bölgelere neredeyse uygulanabilir. Ama en çok tercih edilen ve uygulanan bölgeler ise, bel çevresi ile basenlerdir. Bunların dışında üst kol sarkmaları ile gıdı sarkmalarında da tercih edili

Özellikle karın, kalça, sırt ve kol ile bel bölgelerindeki yağlar diyet ya da spor yapılsa dahi gitmeyebiliyor. Bu durumdan sağlıkla kurtulmanın tek yolu 4D vücut şekillendirme ile kurtulabilir ve kas gruplarının doğal hareketlerinde de bir bozulma söz konusu olmaz.

4D vücut şekillendirme, etkileyici vücut konforu sunarken, atletik bir yapıya sahip olunmasını sağlayan bir yöntem olarak son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Hem kadın hem de erkek tarafından sağlıklı görünmek adına tercih edilebilir. Vücudun özellikle belli bölgelerinde birikmiş ve spor ya da egzersize rağmen kurtulması zor inatçı yağlar için çok etkilidir.

Klasik liposuction ile oldukça farklı olan 4D vücut şekillendirme ultrason enerjisini kullanarak, yap hücrelerini hedef alır ve çevredeki dokulara da herhangi bir zarar vermez. İşlem sonucunda da böylelikle şişlik ya da morluk gibi sorunlar daha az ortaya çıkar.

4D vücut şekillendirme, kilo verme yöntemleri arasında değildir ve sadece yağlardan kurtulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Böylelikle kişinin vücut yapısında incelme söz konusu olur ve fazlalıkların nerelerde olduğu da bu incelme sayesinde tespit edilebilir. Kadınlarda daha çok karın ve bel bölgesinde yağlanma olurken, erkeklerde göğüs ve karın bölgesinde yağlanma daha fazladır. Şekil bozukluklarına neden olmadan mevcut olan fazla yağlar alınarak, karında baklava adı verilen six pack kaslarının ortaya çıkarılması sağlanır. Göğüsteki yağlarda alınarak, göğüs kaslarının ortaya çıkarılması sağlanır.

4D Vücut Şekillendirme Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

4D vücut şekillendirme son derede etkili bir vücut şekillendirme yöntemi olmakla birlikte, kurtulması zor olan yağlardan hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar. Tek seanslık bir işlem olmakla beraber 40-46 dakika sürer ve direk normal hayata dönülebilir. Hatta hemen işe bile gidilebilir. Çok dikkatle yapılan bir uygulama olduğu için çevrede bulunan dokulara zarar verilmediği için morluk, şişlik ya da kanama gibi olumsuzlukların görülme riski yok denecek kadar azdır. İşlem sonrasında hasta hemen iyileşir ve normal aktivitelerini yerine getirebilir. Kolajen üretimini artıran bir uygulama olduğu için cildin sıkılaşmasını da sağlar.

Ameliyat öncesinde özel dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmamaktadır. 4D vücut şekillendirme uygulama öncesi özel diyet ya da ilaç kullanılmasına ihtiyaç duyulmamak-tadır. Sadece kan sulandırıcı ilaç içilmemeli, alkol kullanımı varsa azaltılmalıdır.

4D vücut şekillendirme kişiye özel bir harmanlanarak sunuluyor ve kullanılacak yöntem belirleniyor ve hem bölgesel incelme sağlarken diyetle birlikte ciddi bir zayıflama sağlıyor.

4D Vücut Şekillendirme Fiyatları

4D vücut şekillendirme fiyatları doktora sorulmadan önce öncelikle aşağıdaki sorulara cevap alınması gerekmektedir.

· 4D vücut şekillendirme yöntemi benim için uygun bir yöntem mi?

· 4D vücut şekillendirme yöntemi sırasında uygulanacak teknik nedir?

· 4D vücut şekillendirme uygulaması sonrasında ne kadar sürede iyileşebilirim?

· İstediğim sonuca ne zaman ulaşabilirim?

· 4D vücut şekillendirme uygulaması sırasında ağrı çekecek miyim?

· Uygulama sırasında anestezi uygulanacak mı?

· 4D vücut şekillendirme sonrası hızlıca iyileşmek için nelere dikkat etmeliyim?

· 4D vücut şekillendirme uygulaması sonrasında kalıcı sonuç elde etmek için neler yapmam gerekir?

· 4D vücut şekillendirme uygulamasının sonuçlarını ne zaman alırım?

Bu soruların cevaplarını doktorunuzdan öğrenmeniz hem sürece ne kadar dahil olmanızın gerekliliğini öğrenmenizi sağlarken, hem de beklentilerinizin karşılanması açısından önemli bir süreçtir.

4D vücut şekillendirme fiyatları belirlenirken en önemli kriter, hangi bölgeye uygulanacağı ve kaç bölgeye uygulanacağıdır. Bunda ancak muayene sırasında doktorunuzla birlikte karar verilebilecek bir süreçtir. Çünkü herkesin vücut şekli kendine hastır ve beklentilerin bu yönde oluşturulması sürecin sağlıklı yürütülebilmesi açısından önemlidir.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!