Burun Dolgusu Fiyatları
  • 1
  • 0

Burun, yüzümüzün merkezinde bulunması nedeniyle, en çok dikkat çeken organımızdır. Burnumuzdaki asimetri ve bozukluklar güzelliğine düşkün ve bakımlı bireylerde memnuniyetsizliğe sebep olabilir. Bu nedenle günümüzde burun ameliyatları ve burundaki kusurları düzeltmek için yapılan işlemlere ilgi artmıştır. Ameliyatsız burun estetiğinde, fiyatı belirleyen başlıca etken işlemin botoks ile mi yoksa dolgu maddesi ile mi yapılacağıdır. Bazı durumlarda iki işlemin birlikte uygulanması gerekebilir. Uygulama yapılacak yerde, asimetri ve çöküntü fazla ise bu durum dolgu malzemesinin fazla kullanılmasına sebep olacağından fiyatı yükseltebilecek bir durumdur. Hastanın istediği görünüm ve burun yapısına göre seans sayısı da değişiklik gösterebilir. İşlemi mümkünse ayrı seanslar yerine tek bir seansta uygulamak da hekimin iş gücü ve zamanından ayrıca kullanılan malzemeden de tasarruf sağlayacağı için maliyeti düşürmeye yardımcı olacaktır. Bunun dışında fiyatların farklılık göstermesindeki en büyük neden hekimin uzmanlık derecesi ve bulunulan bölgenin sosyo-ekonomik düzeyi ile ilişkilidir.

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerle, burun dolgusu ile ameliyatsız, hoş bir görünüme kavuşmanın standart bir fiyatı bulunmamaktadır. En uygun işlem planlaması ve fiyatlandırma için hekime muayene olmanız gerekmektedir.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Ameliyattan korkan, kalıcı sonuçların telafi edilemeyeceğinden çekinen ya da ameliyat gerektirmeyen ufak kusurları olan hastalar için, ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinden olan burun dolgusu uygun bir yöntem olabilir. Burun dolgusu ile burun ucu kaldırma, burun sırtının düzeltilmesi, asimetri, eğrilik ve çöküklük düzeltilmesi gibi işlemler yapılabilmekte.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır? Kalıcılığı Ne Kadardır?

Anestezi gerektirmeyen bu uygulamada, şekillendirilmesi gereken alanlara hyalüronik asit içeren dolgu maddesi enjekte edilmektedir. İşlem sonucunda elde edilen görünümün kalıcılığı yaklaşık 12 aydır.

İşlem Süresi Ne Kadardır?

İşlem süresi, düzeltilecek yapıya bağlı olarak 15 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterir.

Burun Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

* İşlem sonrasında ağrı ve sızının azaltılması için buz kompresi yapılması yeterlidir. Bunun dışında, günlük hayata hemen dönüş yapılabilir.

* Enjeksiyon yapılan bölgede kızarıklık ve hafif şişlik görülebilir. Yoğun içerikli ürün kullanılması halinde de enjeksiyon yapılan bölgelerde hassasiyet ve ödem oluşabilir. Bu tip durumlarda hafif antibiyotik içeren kremler kullanılabilir.

* İlk günlerde yüzüstü yatılmaması tavsiye edilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

* Uygulamanın geri dönüşlü olması, memnuniyetsizliği en aza indirir.

* Burun ameliyatı olmak isteyen ancak nasıl görüneceği konusunda kararsız olan kişilerin fikir edinmelerini sağlar.

* Kesi, ameliyat olmadan yani burun kemik ve kıkırdak dokusuna zarar vermeden simetrik ve uyumlu bir görünüm elde etmeyi sağlar.

* İşlem sonrasında istirahat dönemi olmadan günlük yaşama dönülebilir.

* Kalıcı burun ameliyatına nazaran daha uygun fiyatlı bir işlemdir

Burun dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!