• 884
  • 0

Bireyler gözlerini daha çekik ve iri gösterebilmek için bazı makyaj hilelerine başvuruyor. Gözler daha iri ve badem şeklinde olduğunda dinamik bir yapı ortaya çıkıyor. Badem göz ameliyatı ile bu durum kalıcı bir hale getirilebilir. Göz kapaklarında sorun olmasa bile bu işlem uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz dış tarafına lokal anestezi uygulanarak işleme başlanır. Uyuşma gerçekleştiğinde kesiler yardımı ile göz dış kısmı yukarı doğru taşınır ve fazla olan deri varsa alınır. Yukarı alınan deri özel cerrahi ipliklerle kemik dokuya sabitlenir. İşlemler esnasında kişi uyanıktır. Sadece operasyon yapılan bölgeyi hissetmez. Son olarak kesi yerleri ince dikişlerle kapatılır ve ortalama 1 saat sonunda işlem bitmiş olur. Operasyondan 3-4 gün sonra dikişler alınır. Hiçbir iz kalmaz.

Badem göz ameliyatı sonrasında hastanede yatış gerekmez. Kişi aynı gün taburcu edilir. Hemen normal hayatına dönebilir. Her mevsim yapılabilen bir operasyondur.

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Badem göz ameliyatları tamamen kişinin kendi estetik tercihleri doğrultusunda yapılan bir işlemdir. Badem göz ameliyatı yapılacak olan kişinin yüz ve göz yapısının bu operasyona uygun olması gerekir. Özellikler göz kapakları düşük olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilse de daha diri bakışlara sahip olmak isteyen kişiler için de oldukça etkili bir çözümdür. Seçilecek uzman bir doktor tarafından detaylı muayene yapıldıktan sonra bu ameliyatı isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Badem göz ameliyatı askılama yöntemi ile yapıldığı için beğenilmediği taktirde işlem geri alınabilir. Bu durum da badem göz estetiğinin avantajı olarak değerlendirilebilir.

Badem göz estetiğinde askılama yöntemi kullanıldığı için kalıcılığı 3-4 ay arasında değişir. Tekrarlanabilen bir operasyondur. Badem göz ameliyatı gözün fonksiyonlarına hiçbir zarar vermez. Görme ile ilgili bir problem yaratmaz. Sadece olması gerektiğinden fazla çekik bir göz yapısı istenirse görüş açısında daralma gerçekleşir. Bu durumu da doktor hastaya iletmelidir.

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Badem göz ameliyatı tamamen estetik amaçlarla yaptırılan bir operasyondur. Bu ameliyatta dikkat edilmesi gereken seçilecek olan doktorun tecrübesidir. Ameliyatın yapılacağı hastanenin konumu, teknik donanımı, uzman kadrosu, bilinirliği, seçilen doktorun bilgi, birikimi gibi konular badem göz ameliyatı fiyatlarında değişikliklere sebep olur.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!