Mezoterapi

Cilt lekeleri, birçok faktör sonucu oluşma riski ile karşı karşıyadır. Biyolojik etkenler ve ilerleyen yaşla birlikte, güneş ışınlarının zararlı etkisinden kullanılan ilaçlara kadar cilt lekelerine neden olacak birçok etkenden bahsetmek mümkün olacaktır. Bu anlamda çok geç olmadan cilt lekelerini önlemek ve bu konuda önlem almak için günümüzün en gelişmiş tekniklerinden mezoterapi tedavisi oldukça uygundur.

Cilt lekeleri, birçok faktör sonucu oluşma riski ile karşı karşıyadır. Biyolojik etkenler ve ilerleyen yaşla birlikte, güneş ışınlarının zararlı etkisinden kullanılan ilaçlara kadar cilt lekelerine neden olacak birçok etkenden bahsetmek mümkün olacaktır. Bu anlamda çok geç olmadan cilt lekelerini önlemek ve bu konuda önlem almak için günümüzün en gelişmiş tekniklerinden mezoterapi tedavisi oldukça uygundur. Kurumumuzda mezoterapi alanında çok sağlıklı ve güvenilir bir tedavi uygulaması sağlanır. Farklı nedenlerle cilt lekelerine maruz kalan insanların sorunlarına çözüm aranmaktadır. Bu noktada başarılı bir mezoterapi ile cilt lekelerinin yarattığı istenmeyen görüntüden kurtulmak mümkün olacaktır. Özellikle 40 yaş ve sonrası için bu tedavi yöntemi çok rağbet görmektedir.

Cilt lekelerinin çıkarılmasında, cilt yüzeyine uygulanmakta ya da cildin üst kısmının soyulması ile leke görünümü engellenmektedir. Mezoterapi gibi cildin altından derinlemesine etki etmesi sağlanacak vitaminler sayesinde cilt hücreleri yenilenir. Aynı zamanda ciltteki elastin ve kollajen üretimi de artmış olur. Vitaminlerin mezoterapi ile enjekte edilmesi ve lekeleri çıkaran maddeler kullanılması, cilt lekelerini gidermeye yeter. Mezoterapi cerrahi bir işlem olarak geçmediği için, genelde kesinti işlemi de gerektirmez. Birçok hasta, günlük yaşamına hemen geri dönebilir. Çok nadir de olsa kısa bir süre ağrı ve şişlik görülebilir. Ancak bu beklenen bir durumdur ve telaş yapılmamalıdır. Mezoterapi uygulamasının cilt açısından hiçbir sakıncası yoktur. Bu nedenle kurumumuzda gönül rahatlığı içerisinde isteyen herkes yaptırabilir.

Uygulamadan önce doktor muayenesi gerekmektedir. Her hasta için özel bir mezoterapi tedavisi süreci hazırlanabilir. Öncelikle lekelerin cilt üzerinde neden oluştuğu saptanır. Buna göre oluşturulacak tedaviler, daha etkili sonuçlar sağlar.

Mezoterapi sonrası ciltte yeniden leke oluşmayacağının garantisini vermek mümkün değildir. Bu nedenle cilt lekelerine karşı koruma altında kalmak için mezoterapi kadar etki edebilecek yolları bilmek ve uygulamak iyi gelebilir. Kurumumuzdaki uzmanlardan da bu konuda bilgi almak mümkün olacaktır.

Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak ve bol su tüketimi her zaman iyi gelecektir. Bununla birlikte bol vitamin ve kollajen içerikli besinlerle beslenmek de alınabilecek önlemler arasında yer alır. Düzenli ilaç kullanan bireyler, cilt lekesi gibi yan etkileri olan ürünleri değiştirip değiştiremeyeceği bilgisini doktorlarından alabilirler. Piyasada cilt lekelerine karşı iyi gelebilecek doğal içerikli bakım ürünleri araştırılabilir. Dövme sildirme işlemi ihtiyacı yaşayanlar, sonrasında cilt lekesi riskine karşı önlem almalıdır.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!