Amerikan Cilt Bakımı

Cildin farklı işlemler için temizlenmesi ve hazırlanması olarak tanımlanabilecek amerikan cilt bakımı, tek başına bir tedavi olarak görülmemelidir. Kozmetik işlemler öncesinde cildin hazırlanmasını sağlayan uygulama; lekelerden korunma ve akne tedavisinde en verimli sonuçların alındığı işlem süreci olarak düşünülebilir.

Cildin farklı işlemler için temizlenmesi ve hazırlanması olarak tanımlanabilecek amerikan cilt bakımı, tek başına bir tedavi olarak görülmemelidir. Kozmetik işlemler öncesinde cildin hazırlanmasını sağlayan uygulama; lekelerden korunma ve akne tedavisinde en verimli sonuçların alındığı işlem süreci olarak düşünülebilir.

Standart cilt bakımlarının haftada bir kez yapılması önerilirken amerikan cilt bakımı 15 günde bir yapılır. Kendi içinde pek çok farklı müdahaleyi barındıran amerikan cilt bakımı çeşitleri arasında;

  • Karbon maskesi
  • Vitamin desteği
  • Nem bakımı ve
  • Oksijen bakımı sayılabilir.

Siyah noktalar yüzünden sosyal anlamda kendini yetersiz zannedenler gözeneklerde biriken yağlardan kurtularak ışıltılı ve en önemlisi sağlıklı bir cilde kavuşabilirler. Yüz, eller ve boyun bölgesinde etkili olan amerikan cilt bakımı, güneşin neden olduğu renk farklılıklarının giderilmesinde de etkilidir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesinin yılın 365 günü sağlanmasında yardımcı olan tedavi, yaşlanma karşıtı etkisiyle fark yaratır.

Cildin ihtiyaç duyduğu derinleme temizliğin bir parçası olan amerikan cilt bakımı, hücre yenilenmesinin önemli olduğu tedaviler sonrasında da önerilir. Renksiz bir tene sahip olanlar için daha canlı bir görünüm sağlayan uygulama, nemlendirici etkiye sahip olduğu C vitamini, kök hücreler ve kolajen sayesinde ulaşır. Her mevsim kolaylıkla tamamlanacak olan tedavi göz altı morluklarına da kalıcı çözüm sağlar.

Vitamin takviyesi olan amerikan cilt bakımı, enfeksiyona eğilimli ciltler için de uygundur. Düzenli uyku uyuyamayan ve dengeli beslenemeyenler için bir sorun olan cilt ışıltısı, vitamin desteği uygulamasıyla etkisini kaybeder. Vitaminlerin yanı sıra minerallerle de desteklenen bu program, cildi güneşin zararlı kanserojen etkisine karşı koruma altına alır.

Bu işlemde ciltte biriken ölü hücre tabakası ve benzer kalıntılar temizlenir. Mat ciltlerin yanı sıra akneli, lekeli ve yağ dengesi bozulmuş tenlerde fayda gösteren amerikan cilt bakımı, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar ve bu etki yaşlanmayı geciktirir.

Nem bakımı da amerikan cilt bakımı sürecine dahildir. Çevresel etkilerin yanı sıra makyaj, tahriş ediciler ve çevrenin olumsuz etkilerini azaltan bakım kürü, cilde ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırır. Nem banyosu cildin taze, dinç, ferah ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Amerikan cilt bakımı sonrasında kırışıklıklarda ciddi bir azalma fark edilir.

Oksijen takviyesiyle tamamlanan amerikan cilt bakımı tedavisi cildin sağlıklı bir yapı kazanmak için ihtiyaç duyduğu her maddeyi barındırır. Uygulama sonrasında herhangi bir ağrı hissi olmaz ve günlük hayata devam etmek mümkündür.

Ugurlu Estetik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uğurlu ve ekibi, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!