3D Lazer Lipoliz
  • Estetik
  • Yazan hayrullah korkmaz
  • 26 Mayıs 2019
  • 820
  • 0

En genel tanımı ile bölgesel incelme anlamına gelen 3D Lazer Lipoliz, özellikle kadınlar tarafından oldukça rağbet gören bir uygulamadır. İnce bir vücut ölçüsüne sahip olmak, her kadının hayallerini süsleyen bir ayrıcalıktır. Tabii bu ayrıcalığa sahip olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu kapsamda ciddi emek ve zahmet gerekmektedir. Çevreden çok fazla duymuşsunuzdur mutlaka ” ne kadar dikkat edersem edeyim .. bölgemdeki yağlardan kurtulamıyorum.” cümlesini. İşte 3D Lazer Lipoliz tam olarak bu sorunun çözüm yolunu ifade etmektedir. Gerçekten de bazen her ne kadar dikkat edilse, diyet ve spor ile desteklense de yine de istenilen bölgesel zayıflama elde edilememektedir. Bu tarz sorunlarda profesyonel yardım almak zorunluluk halini almaktadır. 3D Lazer Lipoliz; lazer, ultrason ve radyo frekans yöntemlerinin kompleksi halinde uygulanmaktadır. Bu teknikleri kullanarak yağ hücrelerinin dış kısmında yer alan zarların patlatılması sağlanmaktadır. Zarları patlayan hücreler doğal olarak yok olmakta ve bu sayede bölgede bulunan yağ dokusu parçalanarak azalmaktadır. Aslında bölgesel incelmenin mantığı da tam olarak budur. Bu şekilde incelmesini istediğiniz bölgeye işlem yaptırarak vücut dinamizmine bağlı olarak değişen oranlarda incelmeler elde edebilirsiniz. Bu incelme oranları tamamen kişisel değerlerde olup, hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Bazı faktörler ile bu değişkenlikleri arttırmak mümkündür. Örneğin; spor yapmak, diyet ve sağlıklı beslenmek, günlük aktivitenizi arttırmak gibi.

3D Lazer Lipoliz Vücut Jeti

3D Lazer Lipolizin yanı sıra yağ dolgusu da yapılacaksa Bio-Filling uygulamasından destek alınır. 3D Lazer Lipoliz Vücut Jetinin dünya genelinde bilinen adı Bio-Filling’tir. En net hali, su ile vücudun şekillenmesi olayıdır. Bu işlem sırasında Body Jet Evo denilen bir aletten destek alınır. Bu alet uygulama sırasında yüksek su basıncı ile çalışmakta ve bu şekilde yağ hücrelerini almaktadır. Uygulama için kullanılan aletin çalışma prensibi arasında, basınçlı su püskürterek yağ hücreleri arasında oluşan bağları kopartmak yer almaktadır. Bu sayede ayrışan hücreleri yıkayıp tam anlamı ile temizler ve %100 saflaştırılmış şekilde alımını gerçekleştirir. Oldukça kısa süren bu uygulama son derece güvenli ve hasta konforunu ön planda tutan bir işlemdir. Bu uygulama genellikle, hastanın yağ hücrelerinden zengin olan bölgelerinde gerçekleştirilir. Bu bölgeler de genellikle göbek ya da basen bölgesi olmaktadır. Alınan yağ hücreleri sıkıştırma işleminin ardından, dolgu ihtiyacı duyulan alana hızlı bir şekilde enjekte edilir. Bu uygulama sırasında kullanılan yağ hücreleri hastanın kendi vücudundan alınan dokular olduğu için herhangi bir doku uyuşmazlığı veya yan etki gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Ayrıca bu dolgu işlemi hastanın kendi yağ dokusu ile gerçekleştirildiği için herhangi bir erime ya da canlılığın bozulması gibi durumlar da söz konusu değildir. Enjekte edilen yağ doku bozulmadan aynı şekilde canlılığını korumaktadır.

3D Lazer Lipoliz ve Gövde Jet Fiyatları

Ekonomik olarak herkes aynı seviyede seyretmemektedir maalesef. Bu nedenden dolayı da uygulamaların fiyatları merak edilebilmektedir. Zira bazı kişiler için fiyat tarifesinin hiçbir önemi yokken, başka biri için en önemli kıstas haline gelebilmektedir. Ancak bu konuda net bir paylaşım yapmak pek mümkün değildir. Çünkü fiyat tarifesini listeleyebilmek için birçok farklı kriter ve değişken bulunmaktadır. Bahsi geçen değişkenler ise genellikle hastalara göre şekillenmektedir. En başta her şeyden önemlisi fiyat kavramı konuşulurken, yapılacak olan uygulamanın sağlık sigortası kapsamında olup olmadığı; eğer ki, bu kapsamda ise hangi oranlarda ödeme yapıldığı gibi detaylar önemli noktalardır. Genellikle estetik operasyonlar ve özellikle de 3D Lazer Lipoliz ve Gövde Jet söz konusu olduğunda, tamamen hastanın özel seçimleri olduğundan bu kapsamda sigortadan faydalanmak pek mümkün olmamaktadır. Ancak, özel sağlık sigortanız bulunuyor ise ve hizmet alacağınız klinik veya doktor ile anlaşması varsa, işte o zaman belirli indirim oranlarından bahsedilebilir. Hatta henüz uygulama için araştırma evresinde iseniz, bu kapsamda hizmet veren özel sağlık sigortalarını da araştırma listenize ekleyebilirsiniz. Ancak, fiyat ölçeğine takılıp da ihmal etmemeniz gereken bir konuyu hatırlatmakta fayda görüyoruz; mutlaka ama mutlaka önceliğiniz hizmet alacağınız hekim ve klinik olsun. Bu ayrıntılar fiyat listesinin gölgesinde kaldığı takdirde, maalesef ki birçok soruna davetiye çıkarmış olursunuz.

3D Lazer Lipoliz Ameliyatı

İnsanların, özellikle de kadınların daha hoş ve daha fit bir bedene kavuşma arzuları ne yazık ki, her zaman spor ve diyet eşliğinde gerçekleşmemektedir. İnsan hayatında düzenli ve sağlıklı beslenmek, bunun yanı sıra spor yapıp, hareketli bir hayata sahip olmak tabii ki, oldukça önemlidir. Ancak, hayal edilen beden ölçülerine sahip olmak için bu durum her zaman yeterli gelmemektedir. Vücudun, proporsiyona uyumlu bir şekilde devam edebilmesi görünüm açısından çok önemlidir. Ancak, özellikle de kadınların belirli dönemlerde hızlı kilo alıp vermesi, hamilelik süreci geçirip doğum yapması gibi etkenler sonrasında, vücutta çeşitli deformasyonlar oluşabilmektedir ve bu deformasyonların başarılı bir şekilde toparlanması 3D Lazer Lipoliz ameliyatı ile mümkün olmaktadır. 3D Lazer Lipoliz ameliyatı dışında farklı operasyonlarla da bu sorunlara çözüm bulunabilmektedir. Ancak, diğer uygulamalar 3D Lazer Lipoliz ameliyatı kadar başarılı sonuç vermemektedir. Bu uygulama başarılı sonuçların yanı sıra, hastanın konforu açısından da standartların üstündedir. Lazer Lipoliz uygulamaları sırasında oldukça ince ve yuvarlak uçlu kanüller kullanılmaktadır. Uygulama sırasında yağ dokularının etkilenmesinin yanı sıra cilt altında bulunan kolajen liflerde harekete geçer. Bu sayede cilt üzerinde sıkılaşma ve toparlanma etkisi görülür. Ayrıca uygulama sonrasında herhangi bir doku deformasyonu veya morluk, şişlik, kızarıklık gibi yan etkiler ile karşılaşma gibi bir durumun söz konusu olmaması da bu ameliyatı avantajlı kılan etkenler arasında yer almaktadır.

3D Lazer Lipoliz Erkeklerde Uygulanması

Dış görünüm söz konusu olduğunda genellikle bayanlardan bahsedilmektedir. Oysa vücut proporsiyonunu önemseyen ve bölgesel zayıflama, sıkılaşma avantajından faydalanmak isteyen erkek sayısı da küçümsenmeyecek derecededir. Erkek vücudundaki yağ oranı, kadınlara göre daha az olmasına rağmen bazı sebepler dahilinde erkeklerde de bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşılabilmektedir. Özellikle bel simidi diye tabir edilen alanda karşılaşılan bu durum, bazen aşırı spor yapıp bir anda bırakıldığı takdirde diğer bölgelerde de hızlı bir şekilde yağlanma ortaya çıkmaktadır. Erkek vücudu, diyet ve spora kadınlara oranla daha hızlı yanıt verse de yine de bölgesel zayıflama işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda 3D Lazer Lipoliz uygulamaları erkek hastalar için de kurtarıcı olmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda elde edilen başarı oranı kadın veya erkek hastalar için değişmemektedir. Kadınlar üzerinde elde edilen başarılı sonuçlar aynı şekilde erkek hastalar üzerinde de elde edilebilmektedir. Erkek hastalar, genellikle bel bölgesinde bulunan fazla yağlanmadan şikayetçi olsalar da 3D lazer Lipoliz işlemleri sadece bu bölgede uygulanmamaktadır. İhtiyaç duyulduğu takdirde iç bacak, iç kol, basen ve baldırlarda da uygulanabilmektedir. Bu bölgelerde de yine aynı başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tabii bu başarılı sonuçların elde edilmesinde tercih edilen klinik ve doktorun payı büyüktür. Ayrıca işlem öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında hastanın uyması gereken belirli kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar da operasyon başarısını etkilemektedir.

3D Lazer Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, bazı durumlarda kişi ne kadar uğraşırsa uğraşsın maalesef elde edilememektedir. Bunda birçok kriter etkendir. Genellikle, genetik kodlama ana unsur olarak görünse de bazen çeşitli sağlık sorunları da bu duruma neden olabilmektedir. Örneğin, kadınlarda sıkça rastlanan Polikistik Over Sendromu sonucunda, özellikle bel bölgesinde yağlanmalara rastlanması bilimsel olarak da açıklanmıştır. Böyle durumlarda uzun süre uğraş vermek ve sonucunda herhangi bir aşama kaydedememek insanı psikolojik olarak yıpratmaktadır. Bu nedenle de ister istemez cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. 3D lazer Lipoliz uygulamaları ile bölgesel anlamda zayıflamak mümkündür.

Teknolojinin hızla geliştiği dünyada, estetik anlamda da hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. 3D lazer Lipoliz de teknolojinin estetik dünyasına bir armağanıdır. İhtiyaç duyulan bölgelerde ince uçlu kanüller sayesinde yağ dokuları parçalanarak yok edilir. Bu bölgelerde yağ dokunun yok edilmesi ile belirli oranlarda incelme sağlanır. Bu işlem düzenli aralıklarda ve seans sayılarında tekrarlandığı takdirde oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. 3D lazer Lipoliz ile bölgesel incelmeler diğer klasik bölgesel incelme uygulamalarına göre oldukça konforludur. Bunun sebebi, kullanılan kanüllerin oldukça ince ve milimetrik ölçüde olmasıdır. Bu sayede normal hayatınıza devam etme süreciniz kısalmaktadır. Çünkü, işlem sonrasında vücutta morluk, kızarıklık gibi herhangi bir yan etki ortaya çıkmamaktadır. Bu da yöntemin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!